به گفته رئیس پیشین معاملات آتی ایالات متحده فدرال رزرو باید یک ارز دیجیتال ایجاد کند

Christopher Giancarlo رئیس پیشین کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) باور دارد وقت آن رسیده که فدرال رزرو یک ارز کاملاً دیجیتال منتشر کند.

Giancarlo در برنامه On the Move از Yahoo Finance گفت فدرال رزرو باید برای رقابت با ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) چین یک ارز دیجیتال صادر کند.

رئیس پیشین CFTC خاطر نشان کرد که حوزه خرید آنلاین از ارائه یک گزینه جدید برای پرداخت دیجیتال توسط امریکا بهره مند خواهد شد چون در این صورت هزینه‌هایی مثل هزینه‌های واسطه گری کارت‌های اعتباری و کارت بدهی سنتی حذف می‌شوند. وی افزود:

"وقتی از دلار دیجیتال صحبت می‌کنیم منظور ما داشتن همان روش‌های پرداخت فوری است که در دنیای انسان‌ها وجود دارند."

دلار دیجیتال می‌تواند نقشی شبیه طلای دیجیتال یعنی بیت‌کوین داشته باشد

Giancarlo بر این باور است که دلار دیجیتال با سایر ابتکارات در فضای ارزهای دیجیتال در تضاد نیست. وی گفت بیت‌کوین و نوآوری‌هایی مثل لیبرا "گزاره ارزشی" خاص خود را دارند و امکان وجود آنها در کنار ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک‌های مرکزی وجود دارد. وی گفت:

"به نظر من بازار همیشه وقتی سطح رقابت بالا باشد، شرایط بهتری خواهد داشت. ابزاری مثل بیت‌کوین می‌تواند برای راه اندازی دلار دیجیتال به ما کمک کند و این دلار دیجیتال هم به نوبه خود شبیه طلای دیجیتال است."

همچنین Giancarlo گفت چارچوب مقرراتی امریکا نیازمند تغییراتی برای همسو شدن با تغییراتی است که ارزهای دیجیتال در موسسات مالی ایجاد می‌کنند. وی افزود: "این تکنولوژی تغییرات چشمگیری را ایجاد خواهد کرد و در نتیجه قوانین ما هم نیازمند تغییراتی هستند و حالا باید به همان صورت که طی 90 سال اخیر تغییر کرده اند، باز هم تکامل پیدا کنند."

طبق گزارشی که Cointelegraph قبلاً منتشر کرده بود، Giancarlo در حال کار روی یک پروژه دلار دیجیتال است که توسط شرکت بزرگ Accenture حمایت شده و طبق گزارشات این شرکت هم در حال همکاری با بانک مرکزی سوئد است تا ارز دیجیتال خود به نام e-krona را راه اندازی کند. این پروژه در ابتدا توسط Giancarlo و با هدف تشکیل یک بنیاد غیرانتفاعی برای مطالعه درباره چشم انداز تبدیل دلار به یک ارز کاملاً دیجیتال بر اساس بلاک چین راه اندازی شده بود.

ابتدای ماه جاری Cointelegraph گزارش داد که Bill Foster از اعضای کنگره امریکا از Jerome H. Powell رئیس فدرال رزرو در رابطه با میزان پیشرفت پروژه CBDC سوال پرسیده است.

وی به طور خاص به برنامه‌های کشور چین برای پیاده سازی یوآن دیجیتال اشاره کرد و گفت این اقدام ممکن است وضعیت جهانی دلار را دچار مخاطره کند.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید