رمزارز پولکا دات چیست؟

پولکا دات Polkadot چند وقتی است که رتبه ۷ کوین مارکت کپ را به خود اختصاص داده و رشد بسیار خوبی داشته است. در این مقاله به بررسی این کوین می پردازیم؟

Polkadot در واقع یک تکنولوژی چند زنجیره شبکه ای ناهمگن مقیاس پذیر است. Polkadot به شما اجازه می دهد تا با طراحی های جدید بلاکچین ارتباط برقرار کرده و امنیت آنها را افزایش دهد در حالی که هم چنان به آنها امکان می دهد عملکردهای کاملاً دلخواه انتقال را داشته باشند. در واقع پولکا دات شبکه ای است که بلاکچین ها را به هم متصل می کند. پولکا دات چارچوبی را فراهم می کند که تحت آن بلاکچین های جدیدی ایجاد شود و بلاک چین های موجود در صورت تمایل بتوانند از آن استفاده کنند و امنیت سیستم و قابلیت تراکنش بین زنجیره ای را افزایش می دهد  و اقدام به یکپارچگی ساختن آن ها می کند.

عملکرد اصلی پولکادات کمک به حل مشکلات بلاکچین یعنی مقیاس پذیری و انزوا می باشد.

به نقل از وب سایت رسمی Polkadot این رمزارز "یک تکنولوژی چند زنجیره ای" است. اگر بخواهیم به طور ساده توضیح دهیم شبکه ای است که بلاکچین ها را به هم متصل می کند. این رمزارز فضایی را ایجاد می کند که می توان داده های مختلف زنجیره های بلوکی را به سرعت و ایمن اداره و تبادل کرد. مهمترین نکته که هدف این پروژه هست که بدون هیچ گونه ارتقا در سیستم یا فورک های سخت این کار را انجام می دهد.

ماموریت Polkadot تغییر ساختار موجود اینترنت به Web3 است: یک وب کاملاً جدید و غیرمتمرکز. Polkadot به اتصال بلاکچین خصوصی و عمومی و سایر شبکه ها در اکوسیستم Web3 کمک می کند. این امر اینترنت را قادر می سازد که بتوانند بلاک چین های مستقل بسازند تا از طریق Polkadot اطلاعات و معاملات بدون اعتماد را مبادله کنند. این واقعاً یک پروژه از آینده است - دنیای دیجیتال ، اینترنت اشیا را به هم وصل می کند.

تاریخچه پولکادات

این ایده توسط گاوین وود ، بنیانگذار Ethereum و بنیانگذار Parity Technologies در پایان سال 2016 ارائه شد. سپس ، در اواسط سال 2017 بنیاد Web3 ایجاد شد ، که این پروژه را با همکاری Parity Technologies مدیریت می کرد. پولکادات اولین عرضه اولیه خود را سپس در اواسط سال 2017 انجام داد که این عرضه اولیه یکی از بزرگ ترین عرضه اولیه های همان سال نامیده شد. در آن زمان به اتریوم فروخته شد و تقریبا 485.331 واحد اتریوم درآمد ایجاد کرد. این مقدار اتریوم تنها از فروش 5 میلیون واحد اتریوم، به دست آمد. در آن زمان هنگامی که قرار بود توکن فروخته شود قیمت توکن پولکادات چیزی حدود به 0.109 اتر بود.

به اشتراک بگذارید

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

کاردانو (cardano) چیست؟

ای او اس (EOS) چیست؟

آیوتا (IOTA) چیست؟

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب پر بازدید

ما را دنبال کنید