مقایسه الگوریتم های استخراج: اگوریتم اثبات سهام در مقابل اثبات کار

مقایسه الگوریتم های استخراج: اگوریتم اثبات سهام در مقابل اثبات کار: کدام یک "منصفانه تر" است؟

منبع: کوین تلگراف

این اولین بخش از یک بررسی عمیق به بحث و گفتگوهای سالانه بین طرفداران اثبات کار و اثبات سهام است. کدامیک بهتر است و چرا؟

این نخستین مقاله است که یک بررسی عمیق تر را به بحث بین الگوریتم های اجماع اثبات سهام و اثبات کار ارائه می دهد. این بخش به اصول اولیه می پردازد ، ضمن اینکه در مورد مسئله تمرکز ثروت و نابرابری نیز بحث خواهد شد ، که اغلب در مرکز هر استدلال مشاهده می شود.

بیت کوین و بسیاری از ارزهای اصلی به عنوان پیشگامهای سیستمهای اثبات کار اختراع شدند.

اثبات سهام برای اولین بار در سال 2013 توسط Peercoin پیشگام شد ، پروژه ای که تا امروز وجود دارد.

پروژه هایی مانند(ADA)کاردانو پس از استفاده از یک رویکرد رسمی برای ارزیابی مکانیسم های اجماع ، از الگوریتم اثبات کار به طور کامل اجتناب کردند ، و تصمیم گرفتند از اثبات سهام استفاده کنند.

شبکه های بلاکچین های بیت کوین و مونرو برخی از محکم ترین حامیان پروتکل اثبات کار هستند.

یکی از روش‌های اجماع در رمز ارزها الگوریتم اثبات کار یا POW)) (proof of work) است که برای تایید تراکنش‌ها، تولید بلوک و حفظ امنیت شبکه بلاک چین به کار گرفته می‌شود. اصول اساسی کار یک معمای پیچیده ریاضی است که وجود راه حل برای آن قابل اثبات است و برای حل آن نیروی پردازشی کامپیوتری زیادی به کار گرفته می‌شود که به همین دلیل استفاده از این روش اجماع برق و قدرت پردازشی زیادی را هدر می‌دهد.

الگوریتم اجماع چیست؟

در هربلاکچین، الگوریتم اجماع برای حل مسئله اعتماد بین شرکت کنندگان یک شبکه طراحی شده است. الگوریتم اجماع ، قطعه نهایی در معاملات پیچیده رمزنگاری است که باعث می شود رمزنگاری کار کند.

ویژگی های اساسی یک معامله مانند مالکیت و مبلغ به راحتی با کمک رمزنگاری کلید عمومی که از طریق خصوصیات ریاضی بنیادی انجام می شود قابل بررسی است.

الگوریتم های اجماع برای کاهش حمله "دو برابری" یا ۵۱ درصدی به وجود آمده اند ، جایی که یک بازیگر بدخواه قادر است دو کوین (یا هر تعداد بار) همان سکه را خرج کند. حل این مسئله به تصمیمی آگاهانه نیاز دارد که کدام یک از دو کوین معتبر باشد.

هیچ راه حل محض ریاضی برای این مشکل وجود ندارد. در عوض ، الگوریتم های اجماع از ترکیبی از رمزنگاری و مشوق های اقتصادی برای حفظ یک شبکه کاربردی استفاده می کنند.

اجماع بیت کوین مبتنی بر یک قانون ساده است – تنها طولانی ترین زنجیره بلوک مورد اعتبار است. بعداً به افتخار بنیانگذار ناشناس بیت کوین ، این سیستم اجماع ناکاموتو نامگذاری شد.

به منظور ایجاد مفهوم ، اضافه کردن بلوک به هر زنجیره باید نسبتاً دشوار باشد. این جایی است که اثبات کار و ماینینگ به وجود می آید. هر بلوک از طریق تکنیک های رمزنگاری تضمین می شود که ماینرها برای اضافه کردن بلوک به انجام محاسبات پیچیده ریاضی نیاز دارند.

از آنجا که قدرت محاسباتی با مصرف برق متناسب است ، بیت کوین مستقیماً با مقدار اصلی انرژی تأمین می شود و الگوریتم اثبات کار مصرف برق را به شدت افزایش می دهد.

درالگوریتم اثبات سهام ، شبکه از طریق تعهد به یک سهام اعمال می شود که مقدار معینی از سرمایه به شکل علائم خاص شبکه ، وجود خود را تضمین می کند. امنیت این روش به طور مستقیم از ارزش اقتصادی درک شده شبکه گرفته می شود.

اما شبکه های اثبات کار همبستگی نزدیکی با ارزش اقتصادی و امنیت دارند. ماینرها سکه را به عنوان پاداش دریافت می کنند ، بدین معنی که هرچه ارزش سکه بیشتر باشد ، پول بیشتری نیز کسب می کنند.

هم چنین معدنچیان جدید با اضافه کردن دستگاههای سخت افزاری بیشتر و صرف انرژی بیشتر برای دریافت سهم خود از پاداش ها - که باعث افزایش امنیت می شود ، انگیزه می گیرند. با گذشت زمان ، سود برای هر ماینر شخصی به سمت یک تعادل اقتصادی متمایل به قیمت برق حرکت می کند.

در نتیجه ، مقدار برق اختصاص داده شده به ماینینگ بستگی به میزان انتشار سکه و سرمایه در بازار دارد ، در حالی که تا حد زیادی از عملکرد و فعالیت شبکه جدا می شود. بسیاری از طرفداران الگوریتم اثبات سهام این موضوع مصرف برق را بزرگترین مشکل الگوریتم اثبات کار می دانند.

مشکل انرژی

کوین تلگراف با آگلوس کیاییاس ، دانشمند اصلی IOHK ، یکی از نهادهای موجود در Cardano ، صحبت کرد تا در مورد تصمیم خود برای استفاده از الگوریتم اثبات سهام اطلاعات بیشتری کسب کند. 

آگلوس اعلام کرد: "هزینه ها و جنبه های مصرف انرژی بلاکچینهای اثبات کار کاملاً مورد توجه قرار گرفته است. "آیا می توان پروتکل دریافت کرد که دارای پروفایل مشابه باشد ، به عنوان مثال بلاکچین بیتکوین ، اما به نوعی هزینه انرژی یکسانی را نداشته و یا کمتر باشد؟"

میزان مصرف برق ماینرهای بیت کوین قابل توجه است ، که آخرین تخمین از ژوئیه 2019 آن را با ارزش سالانه 70 ترات ساعت در هر ساعت تخمین می زند. این تقریباً به کل مصرف برق یک کشور کوچک اروپایی مانند اتریش نزدیک است - هرچند که از این منظر ، این تنها 28/8 درصد از رقم جهانی است.

تأثیرات زیست محیطی مورد بحث قرار می گیرد ، با گزارش ژوئیه 2019 تخمین می زند که 74 درصد از استخراج بیت کوین از طریق منابع تجدید پذیر انجام می شود. طرفداران الگوریتم اثبات کار در مونرو و بیت کوین غالباً استدلال می کنند که انرژی مورد استفاده در ماینینگ "هدر نمی رود" ، زیرا برای اطمینان از مقاومت و عدم تمرکز الگوریتم اجماع ضروری است.

به اشتراک بگذارید

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

مقایسه انت ماینر و ریگ کارت گرافیک

مشکلات احتمالی آنت ماینر و راه حل های آن

معرفی سایتی جهت بررسی کامل تمامی دستگاهی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب پر بازدید

ما را دنبال کنید