مناسب ترین کارت‌های گرافیک Nvidia برای استخراج در سال ​2019

مناسب ترین کارت‌های گرافیک Nvidia برای استخراج در سال 2019

آخرین مقاله منتشرشده در مورد آنچه که می‌توانیم از نام مدل کارت‌های گرافیک یاد بگیریم، اطلاعاتی فراهم نمود. از سال ۲۰۱۷، بازار رمزارزها دست‌خوش تغییرات شدیدی شد، ازجمله ارائه واحدهای پولی جدید، الگوریتم‌های جدید و تغییر حالت بازار از حالت صعودی (Bull market) به نزولی (Bear market)؛ اما از همه مهم‌تر، ورود نسخه های جدید کارت‌ گرافیک به بازار بود.

این مقاله به معرفی پنج کارت گرافیک Nvidia خواهد پرداخت که در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ ارائه شدند و برای استخراج رمزارزها بهترین عملکرد را از منظر هزینه ای داشته اند​.

نظرات eastshore: بهترین انتخاب برای ثروتمندان و کسانی که هرگز به بودجه اهمیت نمی‌دهند 2080TI محصول اصلی Nvidia است و البته قیمت آن نیز سرسام‌آور است​.

تفاوت بین سری‌های RTX و GTX در این است که RTX از تکنولوژی ردیابی اشعه لحظه ای پشتیبانی می‌کند​.

به عنوان قدرتمندترین GPU در سری RTX، بزرگ‌ترین مشکل 2080TI، قیمت آن (نادیده گرفته توسط ثروتمندان) است قیمت زمانی به حدود ۷،۰۰۰ یوان كاهش یافت، اما موجودی در این سطح قیمت بسیار محدود بود چون این کارت برای بازی های سطح بالا كاربرد داشت.

چنین کارت گرافیکی گران‌قیمتی قطعا چرخه بازگشت سرمایه را طولانی‌تر خواهد کرد. در این سطح قیمت، ممکن است چندین سال برای جبران هزینه زمان لازم باشد.

با این حال، اگر پول کافی برای سوزاندن داشته باشید، می‌توانید همه موارد مذکور را نادیده بگیرید. اگر شما شش عدد کارت گرافیکی 2080TI داشته باشید، با فرض اینكه هزینه برق حدود ۰.۶۵ یوان باشد، درآمد خالص روزانه شما به جز هزینه‌های برق به ۵۴ یوان می‌رسد.

نظرات eastshore: نسخه اولیه کارت‌های گرافیک، RTX2070 است كه در مجموعه 20 با نام 1070 شناخته می شود، اما عملكرد آن از 1080 بهتر است​.

از منظر کارایی استخراج و عملکرد هزینه ای، در حال حاضر ۲۰۷۰ باید قوی‌ترین باشد. از منظر مصرف برق و نرخ هش، عملكرد آن از ۱۰۸۰ بهتر است.​

در واقع به صرفه تر است که ۱۰۸۰ دست دوم را خریداری كرده و بدین صورت چرخه بازگشت را نسبتا کوتاه‌تر نماییم. با این حال، از نظر مقادیر بازفروش ۱۰۸۰ بسیار پایین‌تر از ۲۰۷۰ خواهد بود. تصور کنید که ۱۰۸۰ دست دو را تا چقدر می‌توان دوباره فروخت؟ دوم اینكه، اگر دور بعدی بازار صعودی دوباره رخ دهد، ۲۰۷۰ و 1660TI (که بعدا توضیح داده خواهد شد) دو مدل مورد علاقه كابران در بازار خواهند بود. کسانی که زمانی این وضعیت را در دسامبر ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸ تجربه کرده‌اند؛ باید بدانند که قیمت های سرسام آور و عرضه کوتاه در بازا​ر رخ خواهد داد.

تصور کنید که بیش از یک سال با یک کارت گرافیک استخراج كرده اید و آن را با قیمت بالاتری بفروشید، این كار بسیار ارزش دارد​!

به دلیل قطع شدن تولید، قیمت 1080TIممکن است به طرز سرسام آوری افزایش یابد​.

GTX 1080TI برای اولین بار در معماری پاسکال مورد استفاده قرار گرفت و قابلیت استخراج آن بی‌نظیر بود با این حال، همه چیزهای خوب همیشه محکوم به فنا هستند.

  • ابتدا، تولید GTX 1080TI متوقف شد و اکنون مجموعه RTX نیز راه‌اندازی شده‌است که همین مسئله قیمت کارت‌های گرافیکی را افزایش می دهد در حال حاضر، حتی در بازار دست‌دوم نیز پیدا کردن ۱۰۸۰ کم‌تر از قیمت ۲۵۰۰ یوان كار دشواری است.​
  • دوم، مصرف برق است مگر اینكه برق ارزان داشته باشید؛ وگرنه توصیه می‌شود ۲۰۷۰ را به جای ۱۰۸۰ انتخاب كنید. اگر چه به نظر می‌رسد که ۱۰۸۰ می‌تواند 1.2 یوان در روز بیشتر از ۲۰۷۰ نتیجه دهد، اما این در حالی است ک​ه هزینه برق تنها ۰.۶۵ یوان باشد​.
  • در آخر، مبلغ بازفروش است. همانطور كه پیش تر نیز گفته شد RTX دارای ارزش بازفروش بهتری نسبت به کارت گرافیکی GTX خواهد بود.

اما اگر شما بتوانید ۱۰۸۰ را ارزان تر از ۲۰۷۰ یوان و با با قیمت مناسب برق بخرید، آنگاه ممكن است ۱۰۸۰ انتخاب مناسب تری برای شما باشد​.

چرخه بازگشت توسط دو عامل تعیین می‌شود: قیمت سخت‌افزار مصرف برق. همانطور که همه ما می‌دانیم، صنعت استخرا​ج برق زیادی مصرف خواهد کرد. همانطور كه در بیشتر کارت‌های گرافیکی مصداق دارد، مصرف برق پایین اغلب به معنای نرخ هش پایین و بالعکس است با این حال، 1660TI مدل منحصربفردی است. در مقایسه با ۱۰۷۰، با همان نرخ هش، مصرف برق 1660TI حدود 40 وات پایین‌تر از ۱۰۷۰ است چطور متوجه این موضوع شویم؟ كارت 1660TI می‌تواند در طول فرآیند استخراج سودآور باقی بماند تا زمانی که قیمت برق از ۱.۳۵ یوان در هر کیلووات ساعت افزایش پیدا نكند، در حالی که ۱۰۷۰ تنها می‌تواند تا سقف 1 یوان برای هر کیلووات ساعت، سودآور بماند اگر قیمت برق افزایش یابد، هیچ سودی ایجاد نخواهد كرد. این موضوع ممکن است در حال حاضر مسئله مهمی نباشد، اما برای صدها کارت یا حتی هزاران كارت، فاجعه خواهد بود و قیمت 1660TI تنها حدود ۲،۰۰۰ یوان است که در حال حاضر بسیار منطقی است. به طور خلاصه،1660TIیک کارت گرافیک بسیار محبوب در بازار صعودی خواهد بود​.

برای کسانی که استطاعت خرید GTX 1080Ti را ندارند، اما می‌خواهند تعداد بیشتری ۱۰۶۰ بخرند، مدل ۱۰۷۰ احتمالا بهترین انتخاب است اگر آن‌ها بتوانند آن را کم‌تر از ۱،۳۰۰ یوان خریداری کنند، مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

همانطور که در بالا ذکر شد، 1660TI مصرف برق پایین و ارزش بازفروش بهتری دارد با این حال، اگر بتوانید از برق بسیار ارزان استفاده کنید، می‌توانید ۱۰۷۰ را در مقادیر زیادی بخرید، چون عملکرد هزینه ای آن بسیار مناسب است.

جمع بندی

پس، برخی از مردم ممکن است بپرسند که کدام یک از آن‌ها واقعا ارزشمند است​؟

فرض كنید هزینه برق ۰.۶۵ یوان است دوره بازگشت در جدول زیر نشان‌داده شده‌است.

اگر چه به نظر می‌رسد که این دوره بازگشت کاملا غیرواقعی است، اما باید اشاره کرد که استخراج رمزارز یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و کسانی که بر انجام آن اصرار دارند، قطعاً سود خواهند برد.

به اشتراک بگذارید

احساس شما از خواندن این مطلب ؟

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید