نسخه خاص و كم مصرف Antminer S9

Bitmain نسخه خاص و كم مصرف Antminer S9 را ارائه كرده است

در روز دوشنبه، 17 ژوئن، شركت تولیدكننده چینی تجهیزات الكترونیك، Bitmain Technologies ارائه نسخه SE ماینر كم مصرف Antminer S9 را اعلام كرد. S9 SE با نرخ هش 16 Th/s ارزشی معادل 350 دلار دارد و بر اساس نسخه اصلی محصول پرطرفدار S9 به وجود آمده است.

شركت Bitmain تا كنون محصول دیگری ویژه كاربران عادی و عملیات بزرگ ساخته بود؛ اما این محصول خاص Antminer ابزاری كم مصرف برای استخراج رمزارزهاست. نسخه ویژه Antminer S9 یا S9 SE در روز دوشنبه معرفی شد و در روز بعد فروش سفارشات آن آغاز شد. ازجمله ویژگی‏ های جدید این ماینر می‏ توان به الگوریتم SHA-256 برای BTC و BCH و با نرخ هش 16 تراهش به ازای هر ثانیه اشاره كرد. توان مصرفی ماینر 1280 وات و كارایی مصرف برق آن به میزان 80 ژول به ازای هر هش است.

Bitmain در روز دوشنبه چنین اعلام كرده است: «میراثی كه برای همیشه اثر خود را در تاریخ صنعت استخراج به جای گذاشته است – معرفی نسخه ویژه ماینر S9»،

 

ماینر S9 SE به قیمت 350 دلار به ازای هر عدد به فروش می‏ رسد و برای اجتناب از احتكار كردن محصول، شركت سقف تعداد فروش آن را برای هر سفارش 10 عدد منظور كرده است. انتظار می ‏رود اولین بسته سفارش آن در بازه 21 تا 31 جولای و بر مبنای حمل به ترتیب پرداخت (محصولی كه زودتر وجه آن پرداخت شده باشد، زودتر هم حمل می ‏شود)، ارسال شود. البته افراد مقیم ایالات متحده به دلیل جنگ به وجود آمده برای تعرفه تجارت بین چین و دونالد ترامپ، مجبورند هزینه بیشتری بپردازند. مشتریان ساكن ایالات متحده حدود 2.6 درصد مالیات و 25 درصد مالیات واردات كالا می‏ پردازند. ماینر S9 SE حدود 4.5 كیلوگرم وزن دارد و هنگام اجرا صدایی با شدت 76 دسی بل ایجاد می‏ كند. بر اساس مشخصات فنی اعلام شده، دستگاه دارای سه صفحه هش و تعداد تقریبی تراشه ‏های Bitmain آن 180 است. با این حال، مستند مربوط به مشخصات ماینر اطلاعاتی در مورد نوع نیمه رساناهای به كار رفته در آن نمی دهد.

 

جدیدترین ماینر كم مصرف Bitmain یكی از ماینرهای نسل جدید این شركت است كه ارائه آن ‏ها از چند ماه قبل آغاز شده است. این گروه شامل ماینرهای Antminer S17 Pro (53Th/s)، S17 (56Th/s)، T17 (40Th/s)، S15 (28Th/s)، T15 (23Th/s) و S11 (20.5Th/s) است. ماینر S9 SE از بسیاری جهات شبیه به Antminer S9 Hydro (18Th/s) است؛ البته بدون قابلیت سیستم آبی.

 

ماینر كم مصرف S9 SE در شرایطی به بازار آمده است كه درآمدزایی صنعت استخراج در وضعیت مناسبی قرار دارد؛ به ‏طوری‎كه تجهیزات قدیمی‏ تر و با نرخ هش پایین ‏تر نیز سودآور بودند. برای مثال، نسخه 2016 S9 با نرخ هش 11.5 تراهش به ازای هر ثانیه، همچنان روزانه 0.75 دلار سودده است و 0.13 دلار نیز به ازای هر كیلووات ساعت هزینه دارد. آخرین گزارش Coinshare نشان می ‏دهد كه نسخه‏ های قدیمی S9 هنوز در بازار آزاد با قیمت 700 یا 800 یوآن (كمتر از 150 دلار) به فروش می ‏رسند. حتی مدل ‏های قدیمی S7 نیز بر اساس گزارشی كه در ذیل آمده است، همچنان سودده هستند:

«با توجه به قیمت بیت كوین در روزهای اخیر، به نظر می‏ رسد هنوز افرادی هستند كه از مدل S7 همچنان استفاده می‏ نمایند».

 

علاوه بر موارد فوق، استخراج در چند ماه اخیر به شدت رقابتی شده است و نرخ هش BTC و BCH همچنان در حال افزایش است. برای مثال، بر اساس داده‏ های تحلیلی وب‏سایت Charts.Bitcoin.com، در كل 56.5 اگزاهش در ثانیه (EH/s) وجود دارد كه 54 (Eh/s) متعلق به BTC و 2.5 (Eh/s) مربوط به BCH است. ارائه ماینر Antminer S9 SE به بازار نشان می ‏دهد كه Bitmain به دنبال جذب خریدارانی است كه به دنبال ماینرهای قدیمی و كم مصرف بوده‎اند.

در شرایطی كه BCH قیمتی بالغ بر 400 دلار به ازای هر سكه دارد و BTC بیش از 9000 دلار است، هر ابزار پردازشگر استخراجی با نرخ هش 11 یا بیشتر می‎تواند با هزینه 0.13 دلار به ازای هر كیلووات ساعت، سود نتیجه دهد. البته در بسیاری از كشورها مانند چین (0.04 دلار به ازای هر كیلووات ساعت در ایالت ساشوان) و ایران (0.006 دلار برای هر كیلووات ساعت)هزینه ‏های برق مصرفی از 0.13 دلار نیز به ازای هر كیلووات ساعت كمتر می‎شود و سودآوری مدل استخراج را افزایش می‎دهد.

به اشتراک بگذارید

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

آموزش راه اندازی انت ماینر Antminer

مقایسه انت ماینر و ریگ کارت گرافیک

مشکلات احتمالی آنت ماینر و راه حل های آن

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب پر بازدید

ما را دنبال کنید