ارزیابی ماینر بیت كوین MicroBT Whatsminer M20S

ارزیابی ماینر بیت كوین MicroBT Whatsminer M20S

 

در 19 ماه مه 2019، محصول جدید MicroBT با تم «برد-برد نهایی، موفقیت مجدد» در شهر چنگدو كشور چین ارائه شد. MicroBT به طور رسمی جدیدترین نسل مجموعه ماینرهای Whatsminer M20 را در پنج مدل و مجهز به تراشه های 8nm سامسونگ، ارائه كرده است. در این حین، لوگوی MicroBT با ویژگی های بهتر طراحی شده و به نمایش در آمد.

مشخصات اسمی Whatsminer M20 به صورت زیر است:

مدل Whatsminer M20S-68T، بالاترین نرخ هش را داراست. نرخ اسمی مصرف برق آن 48 W/T است. این مدل اخیراً به دست EastShore رسیده است، بنابراین نتایج ارزیابی مستقل و مجزای این مدل ماینر، به شرح زیر ارائه می شود:

مشخصات فنی محصول

Brand

WhatsMiner

Model

WhatsMiner M20S

Algorithm

SHA-256

Submodel

68TH/s @ 3300w

Hashrate

68TH/s ± 5%

Power Consumption

3300w ± 10%

Power Supply

With PSU, plug & play

وضعیت ظاهری Whatsminer M20S

بسته بندی ماینر Whatsminer M20S تا حدی ساده و فشرده بود. روی جعبه آن لوگوی Whatsminer M20S و كد SN آن درج شده بود. ابعاد بسته بندی 485*230*355 میلی متر و وزن آن نیز حدود 12.3 كیلوگرم است.

درون جعبه با فوم های EPE مخصوص پر شده است و همچنین از كیسه های پلاستیكی شفاف برای محافظت از دستگاه حین حمل و نقل در آن استفاده شده است.

ماینر Whatsminer M20S دارای یك كابل برق 16A 3×1.5mm نیز می باشد.

Whatsminer M20S مطابق معمول از طراحی كلاسیك تك-لوله ای بهره برده است. اندازه آن 390*158*240 میلی متر و وزن آن نیز حدود 11.4 كیلوگرم است.

در یك طرف ماینر، آخرین لوگوی طراحی شده شركت و نشان مجموعه MicroBT درج شده و در طرف دیگر آن نیز نكات احتیاطی و امنیتی چاپ شده است: پیش از روشن كردن ماینر آن را بررسی نمایید، در حین عملیات ماینر را لمس نكنید، عایق در برابر رطوبت، از پاور باثبات و مطمئن استفاده كنید، تعمیر و نگهداری حرفه ای و غیره.

ورودی های هوا در طرف صفحه كنترل و رابط برق و با روكش فلزی قرار داده شده است. فن های قرارگرفته در خروجی هوا مجهز به پوشش محافظ نیستند.

ساختار داخلی Whatsminer M20S

از آنجاكه طراحی ماینر Whatsminer M20S به صورت تك لوله ایست، لذا بازكردن آن آسان است. ابتدا بست های اطراف صفحه كنترل را باز و سپس به منظور خارج كردن صفحه كنترل، خط برق و كابل دیتا متصل به صفحه هش را جدا كنید.

در ماینرهای Whatsminer M20S و M20 از یك مدل صفحه كنترل با همان نوع رابط ها استفاده شده است.

بست های پاور و همچنین صفحه هش را باز و سپس پاور را خارج كنید.

در ماینر Whatsminer M20S پاور مدل P20-12-3350-V1 به كار رفته است تا برق 12V 265A و 12V 12A DC خروجی را با توان اسمی 3350 وات تولید نماید.

در Whatsminer P20 از مواد با كیفیت بالا استفاده شده است. از لحاظ مبدل، این ماینر مجهز به حالت دو-ولتاژی قدیمی Whatsminer است كه به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم شده است. با پایین گذار دو مرحله ای، دو PFC وظیفه افزایش ولتاژ و دو LLC نیز وظیفه كاهش ولتاژ را بر عهده دارند. LLC برای كاهش ولتاژ، كارایی بیشتر و زیان كمتری دارد.

Whatsminer P20 مجهز به رابط برنامه نویسی برای كنترل ولتاژ از طریق نرم افزار است. اگرچه دو القاگر و دو مبدل با هزینه بالایی تهیه و در آن تعبیه شده است، این كار داشتن برق باثبات را تضمین می كند. یك فن خنك كننده  8cm 12V 1.5A در پشت پاور نصب شده تا فرایند تهویه و تخلیه گرما را تسهیل نماید. روش خنك سازی ماینر به صورت تخلیه هواست نه دمیدن هوا. با این روش از نفوذ رطوبت و زنگ زدگی نیز جلوگیری می شود. بنابراین این ماینر برای استفاده در محیط های مرطوب نیز مناسب است.  علاوه بر این، ضخامت كاور پاور برای تخلیه گرما مناسب است.

16A Power Connector

Whatsminer M20S از دو فن خنك كننده 14cm 12V 9A مدل PFC1412HE-00 برای تخلیه گرما بهره برده است. بدین صورت كه باد را از یك سو به ماینر می دمد و هوای گرم از طرف دیگر آن خارج می شود.

فن های خنك كننده، صفحه هش و صفحه كنترل را به منظور جدا كردن صفحه هش، خارج كنید.

شاسی ماینر از جنس آلومینیوم ساخته شده و صفحه هش در آن وارد شده و به وسیله شیارهای تعبیه شده در آن، تثبیت می شود.

در ماینر Whatsminer M20S، سه صفحه هش با سینك های حرارتی آلومینیومی در دو طرف آن، قرار دارد. سینك آلومینیومی چگالی بالایی دارد بنابراین دو سینك مذكور توسط 26 بست در جای خود ثابت شده اند.

زمانی كه سینك ها را خارج می كنید، می توانید تراشه های هش ماینر را ببینید. فضای میان تراشه ها و سینك ها با ژل سیلیكونی حرارتی پر شده است. هر صفحه هش مجهز به 105 تراشه سامسونگ8nm ASIC با كد KF1920 است.

لایه آلومینیومی در قسمت عقب با روغن حرارتی پوشانده شده است تا به طور مستقیم با سینك ها تماس داشته باشد.

نصب و راه اندازی ماینر Whatsminer M20S

پیش از روشن كردن ماینر، ابتدا باید ظاهر آن را بررسی نمایید تا مورد غیرعادی مانند قطع بودن سیم یا صدای غیرعادی وجود نداشته باشد. سپس، مطمئن شوید كه سوكت پاور 16A را پشتیبانی می كند. بعد از آن، كابل پاور و شبكه را به ماینر متصل كنید.

جزئیات مربوط به نصب و پیكربندی ماینر Whatsminer M20S در مقاله دیگری تشریح خواهد شد. بنابراین در اینجا از ذكر جزئیات اجتناب می شود.

آزمودن حالت استانداردWhatsminer M20S 

در حال حاضر حالت كم مصرف ماینر فعال نشده است، بنابراین در حالت استاندارد آن را به مدت 24 ساعت آزمودیم.

دمای محیط 28 درجه سلسیوس و میزان صدای آن 50 دسی بل است. مصرف برق نیز 125 وات است. به دلیل اینكه دو فن خنك كننده 9A با حداكثر سرعت (7200 rmp) در حال كار كردن هستند، میزان صدا به 102 دسی بل رسید.

در مدت 20 دقیقه اول، Whatsminer M20S در مرحله تنظیم خودكار فركانس قرار دارد. تغییرات نرخ هش در بازه 14 تا 19 T و نوسان توان مصرفی نیز 1100 تا 2500 وات، سرعت چرخش فن ها 1000 تا 2000 rmp و میزان صدا 60 دسی بل است. این مرحله در هر باری كه ماینر روشن می شود، باید مجدداً طی شود. ممكن است كاربران در این مورد كمی سردرگم شوند، اما در واقع امری عادی است.

پس از گذشت 20 دقیقه، نرخ هش به طور خودكار به 68 T رسید و زمان اجرا صفر شد. در این لحظه ماینر روال عادی عملیات خود را آغاز می كند. توان مصرفی اندازه گیری شده 3340 وات و صدای نزدیك ماینر نیز 93.7 دسی بل بود.

دمای یك طرف ماینر 45.3 درجه و در سمت دیگر آن (خروجی هوا) 59 درجه است. دمایی كه فن های خنك كننده تحمل می كنند، 66.5 درجه است.

دمای محل اتصال پاور و صفحه هش 37.3 درجه و دمای خروجی هوای پاور نیز 48.3 است.

پس از 24 ساعت، با افزایش دمای محیط توان مصرفی مانیر نیز به كندی افزایش می یابد. از آنجاكه توان كل از 3000 وات گذشته است، دمای سیم نیز اندازه گیری شده و بین 36 تا 39 درجه را نشان می دهد. بیشترین دما حین آزمون 55.3 درجه در نزدیكی دوشاخه برق است.

نرخ هش پس از 24 ساعت عملیات ماینر، به این صورت است:

متوسط نرخ هش در صفحه پیكربندی ماینر 69 T است، نرخ هش دریافتی از btc.com 68.3 T است. نرخ هش با ثبات و بدون خطاست و نرخ ردكردن نیز صفر است. بنابراین نرخ توان مصرفی معادل 48.9 W/T محاسبه می شود.

پس از 24 ساعت آزمودن ماینر توسط EastShore، متوسط نرخ هش ماینر به 68.3 T با توان 3340 وات و نرخ توان مصرفی 48.9 W/T رسید. مقادیر فوق با مشخصات اسمی محصول مطابقت داشت. ازآنجاكه برق مصرفی ماینر از 3000 وات رد شده بود، قابلیت تحمل بار سیم و سوكت ها باید در استفاده ماینر در مزارع استخراج، مدنظر قرار گیرد. علاوه بر این، دمای محیط در مزارع استخراج بر میزان برق مصرفی ماینر تأثیر مستقیم دارد؛ لذا مزارع باید تهویه بسیار مناسبی داشته باشند. اگرچه صدای ماینر نسبت به مدل های قبلی اندكی بیشتر است، اما میزان صدا در مزارع استخراج اهمیت چندانی ندارد.

Whatsminer M20S نرخ توان مصرفی را در بازه 50 W/T حفظ می كند تا نرخ هش تكی ماینر را بیشینه نماید. Whatsminer بیشترین نرخ هش تكی را در بازار دارد و این شركت در مدت فعالیت خود همواره سعی كرده تا جایگاه نرخ هش ماینرهای خود را حفظ نماید.

به اشتراک بگذارید

محتوای بیشتر در این بخش: « ZigMiner Z1 Pro 13GH Lyra2rev2 Miner

پیشنهاد میکنیم این پست ها را هم بخوانید

آموزش راه اندازی آنت ماینر برای استخر Sl

آموزش آپدیت آنت ماینر

آموزش راه اندازی انت ماینر Antminer

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب پر بازدید

ما را دنبال کنید