WhatsMiner M۲۰S ۶۸.۰ Th / s، ۳۲۶۰ W Bitcoin (SHA - ۲۵۶) ASI​C

WhatsMiner M۲۰S ۶۸.۰ Th / s، ۳۲۶۰ W Bitcoin (SHA - ۲۵۶) ASI​C

1)اطلاعات کلی و سایر موارد مورد نیاز

​۲)باز كردن بسته بندی

​3) بازبینی

​۴)نصب

​۵)پیكربندی

​۶)تست

​۷)اندازه گیری مصرف برق

​8)جمع بندی

1) اطلاعات كلی و سایر موارد موردنیاز

WhatsMiner M۲۰S ماینر ASIC بیت كوین (SHA-256) است كه با استفاده از تکنولوژی تراشه ASIC 12nm توسط شرکت تکنولوژی Shenzhen Bit (دفتر مرکزی در Shenzhen چین) ساخته شده است. این شركت همچنین با نام اختصاری MicroBT نیز شناخته می‌شود.

این ماینر مستقل است و یک صفحه کنترل‌کننده توکار و یک پاور توکار در آن تعبیه شده است​. مدل خاص، ۶۸.۰ / s با مصرف توان اسمی of وات است، 68 Th/s می باشد و توان اسمی آن نیز 3260 وات اعلام شده است​.

وزن آن ۱۲.۵ کیلوگرم و ابعاد خارجی آن ۳۸۵ *۱۶۰ * ۲۴۰ میلی متر است​.

مشخصات فنی​:

سایر موارد مورد نیاز:

  • ​كابل برق با كانكتور c۱۹ IEC۳۲۰ و گیج سیمی ضخیم (من از کابل با سیم های ۱.۵ میلی متر مربع استفاده کردم)
  • ​کابل اترنت برای روتر/ سوییچ
  • ​كامپیوتر برای تنظیمات اولیه و تنظیمات پیکربندی

2) باز كردن بسته بندی

این M۲۰S یک قطعه نمونه است كه توسط pangolinminer فراهم شده است و برای تحویل آن نیز از سرویس DHL استفاده شده است.

این بار زمان تحویل به طرز باورنکردنی کوتاه بود سفارش در روز یکشنبه حمل شده و سه‌شنبه به دستم رسید. واقعا باید امتیاز ۵ ستاره را هم به DHL و هم برای بخش تدارکات Pangolinminer بدهم​.

بسته‌بندی به دقت با مواد بسته‌بندی مناسب برای حفاظت از ماینر انجام شده بود​.

یک کابل برق نیز در بسته ماینر قرار داده شده بود كه ایده بسیار خوبی بود. زمان و انرژی خیلی كمی برای تعویض كانكتور اصلی و تغییر آن به نوع F صرف شد كه این نوع كانكتور در فنلاند و سایر كشورهای اروپایی رایج است. من فقط این تغییر را برای افراد حرفه‌ای توصیه می‌کنم​.

3) بازبینی

مجموعه‌ تصاویر زیر مربوط به ماینر M۲۰S و پاور توكار آن است​.

مطابق معمول یک بازرسی سریع از ماینر انجام دادم و به نظر می‌رسید که وضعیت خوبی داشته باشد حین بازبینی متوجه هیچ گونه مشكل كیفی یا آسیب دیدگی ظاهری نشدم.

و برای اطمینان از استحكام قطعات ماینر چند بار آن را زیر و رو كردم​.

۴)نصب

ازآنجاكه پاور ماینر توكار است، نصب آن به سرعت انجام می شود.  برای ارتباط شبکه، شما باید یک کابل اترنت را به ماینر و انتهای دیگر کابل را به روتر/ سوییچ شبكه متصل کنید​.

پس از آن به یک كابل برق C19 با کیفیت نیاز دارید که متناسب با پریز برق رایج در محل زندگی شما باشد لطفا اطمینان حاصل کنید که حداقل ۱۶ آمپر درجه‌بندی شده است.

گزینه پیش‌فرضتنظیمات شبکه ماینر روی حالت DHCP تنظیم شده‌است این به این معنی است که ماینر به یک آدرس IP نیاز دارد كه آن را به طور خودكار از آدرس IP استخر DHCP روتر دریافت می كند.

می‌توانید آدرسIP را به راحتی پیدا کنید. مثلا از طریق دسترسی به صفحه پیکربندی روتر​.

همچنین یک برنامه برای یافتن IP با نام "WhatsMinerTool" وجود دارد این برنامه استفاده از تابع یافتن آدرس IP ماینر را میسر می سازد.

https://drive.google.com/open?id=1XthbZPFc

0S-FvMi9MqpLOJlUaFAc4auW

هنگامی كه راه‌اندازی اولیه انجام شد، ماینر را روشن كنید و با پیدا کردن آدرسIP ماینر كار را شروع كنید، بعد از اینکه آدرس IP ماینر مشخص شد،می توانید به مرحله پیكربندی بروید​.

5) پیكربندی

ابتدا باید مرورگر وب را باز كرده و آدرس IP ماینر را در آن وارد كنید سپس ماینراطلاعات کاربری را درخواست خواهد کرد. نام كاربری و كلمه عبور: roo​t

بعد از آن زمان راه‌اندازی تنظیمات استخر استخراج فرا می رسد از منوهای موجود در صفحه پیكربندی، گزینه Cgminer را بیابید. روی لیست آبشاری کلیک کرده و روی "Custom" کلیک کنید​.

حالا می توانید هر ادرس دلخواهی برای استخر تعریف كنید شما می‌توانید این ماینر را برای هر کدام از الگوریتم های SHA - ۲۵۶ تنظیم نمایید. این ماینر از AsicBoost استفاده نمی كند​.

می‌توانید آدرس stratum استخر را قرار دهید​،

​نام کاربری و كلمه عبور برای سه استخر مختلف به ترتیب اولویت زیر:. Pool 1 > Pool 2 >Pool 3. بنابراین اگر اولین استخر به دلایلی عمل نكند، ماینر به طور خودکار با استخر دوم به استخراج ادامه خواهد داد و اگر استخرهای اول و دوم عمل نكنند، ماینر به طور خودکار به استخراج با استخر سوم ادامه خواهد داد.

فرکانس صفحه هش و تنظیمات فن های خنك كننده خودکار هستند و امكان تنظیم دستی ان ها وجود ندارد​.

وقتی تمام تنظیمات را آماده كردید، می‌توانید "Save&Apply" را بزنید​.

سپس می‌توانید از منوهای موجود روی "Reboot" کلیک کنید. ​

فرآیند راه‌اندازی ماینر، زمانی طول می‌کشد که تنظیمات فرکانس صفحه هش نیز انجام شود​.

بنابراین برای راه اندازی كامل این دستگاه باید صبور باشید و حتی اگر اعداد و ارقام عجیب به نظر برسند نیز نگران نشوید این ماینر همچنین از طریق چند نرم‌افزار cgminer روشن و خاموش می شود كه برای این مدل امری طبیعی است.

پس از آخرین باری كه Cgminer روشن و خاموش شد، فرآیند راه‌اندازی آماده است و بعد از آن ماینر واقعا شروع به استخراج می‌کند.

حالا می توانید ببینید كه نرخ هش ماینر در حال عملیات به 68 Th/s رسیده است​.

همچنین می‌توانید دستورالعمل‌های نصب و پیکربندی را از لینك های زیر دریافت و مطالعه کنید​.

https://drive.

google.com/file/d/1rmwKdSHjM

ay3c6TL2TQxNTERz5EW7OFp/view?usp=s

haring

https://www.microbt.com/server/support.html

https://pangolinminer.zendesk.com/hc/en-

us/articles/360016940133-Whatsminer-M10S-

User-Guides-Solutions

در صفحه وب پیکربندی ماینر، صفحاتی برای لاگ سیستم و log Cgminer API نیز وجود دارد​.

با خواندن متون log، قادر به دیدن جزئیات ویژه در مورد عملیات ماینر هستید و این نوع اطلاعات واقعا هنگام عیب یابی ماینر مفید خواهند بود​.

تصاویر screenshot زیر صفحه نمایش را نشان می دهند و دید مناسبی از صفحه پیكربندی ماینر برای شما فراهم می كند​.

6) تست

وقتی که تنظیمات ماینر انجام شد نوبت به تست ماینر رسید تا ببینیم چگونه كار می كند​.

درست مانند سایر ماینرهای S9، تنظیمات فركانس صفحه هش ماینر M20S نیز به طور خودکار در طول فرآیند راه‌اندازی تعیین می‌شوند M20S همچنین قادر به كنترل پاور (P۲۰) است ، در نتیجه می تواند ولتاژ خروجی DC که صفحه های هش را تغذیه می كند، تنظیم نماید. هدف از این تنظیمات رسیدن به حداکثر عملکرد ممکن است​.

وقتی ماینر با فرآیند راه‌اندازی آماده شد، نرخ هش به طور متوسط به 69.6 Th/s می رسد​.

​7) اندازه گیری مصرف برق

اندازه‌گیری برق مصرفی ماینر با استفاده از perel E۳۰۵EM۶ - G انجام شد مشخصات فنی pdf: https://mega.nz/#!Np۰RTaTB!QS ۵۳ Vov۳tOXcxmg _ f۲۲۴YzcYmMyRymHu۶MGnE۸jXLg

نتیجه پایدار اندازه گیری مصرف برق حاكی از مصرف برق در دیوار معادل ۳۳۷۰ وات و میانگین نرخ هش متناظر با آن ۶۹.۶ Th/s بود​.

​كارایی انرژی ماینر از رابطه زیر محاسبه می شود: ۳۳۷۰ / ۶۹۶۰۰ = ۰.۰۴۸۴۲ J در Gh / s. ​

8) جمع بندی

WhatsMiner M۲۰S یک ماینر بزرگ است و یک محصول بسیار کارآمد در بازار سخت‌افزار Bitcoin ASIC است تیم MicroBT در چند سال گذشته قادر به تولید سخت‌افزارهای برتر و رقابتی بوده‌اند و آن‌ها رقیب جدی برای تولیدکنندگانی مانند Bitmain، Canaanو Bitfury به شمار می روند..

M20S یک بسته بسیار متراکم است، بار برق آن بالا و حدود 3.4KW است اما خوشبختانه تیم این شركت در طراحی سخت‌افزار آن خیلی خوب عمل كرده اند. حین عملیات به هیچ وجه مشكل داغ شدن یا ضعف در تهویه گرما را مشاهده نكردم​.

صدای این ماینر مانند بسیاری از ماینرهای مدرن، شدیدا بلند است​.

عملكرد دستگاه دقیقاً مطابق با تبلیغات آن و حتی كمی بهتر، بود در تست انجام شده نرخ هش 69.6 و نرخ اسمی آن 68 Th/s است.

من فکر می‌کنم که این ماینر هنوز هم در مجموعه WhatsMiner بهبود زیادی داشته‌است​.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

مطالب پر بازدید

ما را دنبال کنید