تجربه های های خوبی که از طریق کاهش قیمت بیت‌کوین به دست آوردیم

تجریه های های خوبی که از طریق کاهش قیمت بیت‌کوین به دست آوردیم

همانطور که از چند ماه پیش شاهد بوده‌ایم، بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در روند نزولی قرار دارند. در اینجا چند دلیل ممکن را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اینکه چگونه بازار می‌تواند واکنش نشان دهد، چگونه می‌تواند روی آلت‌کوین‌ها تاثیر بگذارد و چه چیزی ممکن است در آینده رخ دهد.

چرا قیمت بیت‌کوین در حال کاهش پیدا کردن است؟

یک دلیل واحد برای اینکه چرا قیمت بیت‌کوین در حال کاهش است٬ وجود ندارد. چند دلیل باعث به وجود آمدن این اتفاق شده است از جمله اینکه بسیاری از افراد جدید که بیت‌کوین را با قیمت ویژه و گران‌تر می‌خرند، در واقع قیمت‌ها را به بالاترین حد خود رسانده‌اند. معامله‌گران کاربلد که تجزیه و  تحلیل می‌کنند و به اصول اولیه پایبند هستند، خرید را به محض اینکه از k11 عبور کرد متوقف می‌کنند و ممکن است فقط برای گرفتن برخی از سودهای جزئی معامله کنند.

حالا که تمام مبتدیان فرایند خرید را انجام داده‌اند٬ تقاضا بر اساس قوانین تقاضا / عرضه افت پیدا کرده است – زمانی که کسی نیست که در قیمت‌های بالا خرید کند، قیمت‌ها خودبه خود کاهش پیدا می‌کند. این همان چیزی است که دقیقا اتفاق افتاد و قیمت از K19 به K16 و سپس به K15 رسید و سپس بین K ۱۳ - ۱۵ ؛ K۱۰ - 12 ، K۹ -  ۱۰ نوسان پیدا کرد و در نهایت به پایین‌ترین سطح خود یعنی K6 و سپس k3 رسید.

همانطور که قیمت٬ پایین می‌آید، هیچ کمبودی برای رسانه‌ها وجود ندارد که در مورد بیت‌کوین صحبت کنند و از نظرات و تفسیر نادرست روزنامه‌نگاران از اظهارات رسمی دولت‌ها و بسیاری از رویدادهای دیگر که در نهایت منجر به کاهش قیمت شده‌است، عبور کنند.

چرا قیمت آلت‌کوین‌های دیگر در حال کاهش پیدا کردن است ؟

ارزهای دیجیتال جایگزین که به طور کلی آلت‌کوین‌ها نامیده می‌شوند – که یا به عنوان توکن‌ها بر روی پلت‌ُفرم‌های ایتریوم ایجاد می‌شوند و یا زنجیره بلوکی متعلق به خودشان را دارند و هدفشان٬ ایجاد بیت‌کوین یا ایتریوم جدید و هر چیزی که ارزش ارایه کردن را داشته باشد، است. همه در یک روند نزولی هستند و نمودارهای آن‌ها کم و بیش شبیه به هم است.

دلیل عمده این کار این است که همه آن‌ها با یک سکه پایه مبادله می‌شوند و آن پادشاه٬ بیت‌کوین است! تقریبا همه صرافی‌های اصلی سکه‌های دیگر را به صورت زوج ارز با بیت‌کوین معامله می‌کنند. این بدین معنی است که مردم باید بیت‌کوین داشته باشند تا بتوانند ارزهای دیجیتال دیگر را معامله و تجارت کنند.  وقتی بیت‌کوین افت قیمت پیدا می‌کند، مردم وحشت می‌کنند و آن را می‌فروشند (معامله‌گران باتجربه این کار را نمی‌کنند اما برخی افراد دیگر این عمل را انجام می‌دهد) و یا برخی از مردم فقط آلت‌کوین‌های خود را به بیت‌کوین تبدیل می‌کنند تا ایمن باشند. نتایج این کارها این است که در تقاضا برای آلت‌کوین‌ها افت قیمت بیشتری به وجود می‌آید و آن‌ها به سمت جنوب حرکت خواهند کرد.

به همین دلیل است که اکثر آلت‌کوین‌ها الگوی نموداری یکسانی با بیت‌کوین دارند.

WTF یک بهسازی و تصحیح است؟

آه! این واژه مورد علاقه بسیاری از سرمایه‌گذاران، طرفداران و معامله‌گران است. بهسازی و تصحیح چیزی است که بعد از افزایش عظیم و نمایی ارزش هر چیزی می‌بینیم. این امر به طور کلی به این صورت اتفاق می‌افتد که کالا یا دارایی می‌تواند بر اساس اشتیاق و خرید بیش از حد مردم٬ ارزشی چند برابر پیدا کند. زمانی که به این نقطه می‌رسد، زمانی که هیچ خریدار نظری وجود ندارد - قیمت شروع به افت می‌کند تا زمانی که حمایت (تقاضای اساسی در یک قیمت مشخص) صورت گیرد.

برای هر عمل و اجرای دیوانه‌وار براساس گمانه‌زنی‌های خالص، رکود اقتصادی را شاهد باشید، زیرا این قیمت واقعی آن دارایی نیست. زمانی که شور و اشتیاق‌ها به پایان می‌رسد، قیمت باید به یک مقدار منطقی برگردد و این بهسازی و تصحیح نامیده می‌شود.

تصحیح قیمت همچنین می‌تواند منجر به ترس و وحشت سرمایه گذاران آماتور شود، زیرا آن‌ها از زیان‌ها و فروش بیشتر می‌ترسند. نه تنها باعث وحشت از فروش می‌شود، بلکه می‌توانند سبب ایجاد دستور خرید یا فروش سهام به دلال سهام شوند و قیمت را بیشتر کاهش دهند - این وضعیت منجر به فروش بیش از حد خواهد شد و یک فرصت خرید خوب خواهد بود. به همین دلیل است که بعد از هر تصحیح قیمت درست و سالم، روند صعودی وجود خواهد داشت.

 

مجموعه‌ای از رویدادهای منتهی به این

همراه با تصحیح قیمت، به محض اینکه سقوط قیمت برخی از دارایی‌ها آغاز می‌شود - رویدادهای منفی مختلفی برجسته خواهند شد و آن‌ها را تبدیل به اخبار یا داستان‌های حقیقی، اخبار تقلبی و یا تفسیرات نادرست خواهند کرد که منجر به وحشت بیشتر و فروش ارزان‌تر می‌شود.

برخی از رویدادهای اخیر به شرح زیر هستند:

هند: قیمت‌های بیت‌کوین افت پیدا می‌کنند زیرا رسانه‌ها٬ تنظیم مقررات توسط دولت را به غلط تفسیر می‌کنند.

بازارهای درحال ظهور بیت‌کوین به اظهارات نظارتی و تنظیمی تازه در مورد ارزهای دیجیتال از سوی آرون جایتلی، وزیر دارایی هند، واکنش نشان می‌دهند.

بزرگ‌ترین بانک بریتانیا٬ کارت های اعتباری برای خرید ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد.

گروه بانکداری  Lloyds، بزرگ‌ترین بانک انگلستان، اولین تامین‌کننده کارت اعتباری در این کشور محسوب می‌شود ... .

ممنوعیت کامل شد: چین صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی را برای مقابله با ریسک‌های مالی مسدود کرد.

چین صرافی‌های ارز دیجیتال برون مرزی و وب سایت ICO را به فایروال بزرگ خود، اضافه خواهد کرد ... .

شرکت جی پی مورگان چیس خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری را ممنوع کرد.

مشتریان شرکت جی پی مورگان چیس، بانک آمریکا، و سیتی‌گروپ نمی‌توانند با کارت‌های اعتباری٬ ارزهای دیجیتال را خریداری نمایند.

بیت‌کوین در سال 2018 به شدت فورک شده است.

در اول ماه اوت ۲۰۱۷، ایجاد شده است و بیت‌کوین‌کش از فورک زنجیره اصلی خارج شد

بازار کیپتو چطور می‌تواند بهتر شود؟

مانند شور و اشتیاقات، حس و جو منفی نیز تا ابد دوام نخواهند آورد!

تعداد خوبی از معامله‌گران باتجربه، مدیران صندوق سرمایه‌گذاری و تحلیلگران آن‌ها، تجار حرفه‌ای که با اعتقاد به الگوها، ریاضیات و اصول کار می‌کنند، وجود دارد. همه این افراد در حال محاسبه قیمت مناسب براساس همه عوامل بالا هستند و دستور خریدشان را آماده خواهند داشت. این حمایت نامیده می‌شود - یک قیمت مناسب برای دارایی، مقدار خوب تقاضای واقعی (حمایت از تئوری های تحلیلی و بنیادی).

زمانی که به این قیمت می‌رسد (می‌تواند ۶۵۰۰ یا ۳۷۰۰ یا هرچیزی باشد). بازگشتی وجود خواهد داشت. برای این، کل طرز فکر سرمایه گذاران باید تغییر کند. این٬ توسط تجزیه و تحلیل‌ها و نیز درک بازار به دست می‌آید. این امر را می توان با تعداد کمی از وال ها (سرمایه گذاران بزرگ) تسریع کرد که می‌توانند کل بازار را حرکت دهند.

 

آیا آلت‌کوین‌ها همراه با بیت‌کوین‌ افزایش خواهند یافت؟

این سوال خوبی است! چند احتمال برای این موضوع وجود دارد

  • اگر قیمت بیت‌کوین به طور پیوسته افزایش یابد، آلت‌کوین‌ها به تناسب افزایش خواهند یافت. از آنجا که ثبات در قیمت بیت‌کوین٬ سرمایه‌گذاران جدید بیشتری را به بیت‌کوین می‌آورد، آن‌ها به نوبه خود به دنبال پروژه‌های سودآورتر در زنجیره‌بلوکی یا فقط سرمایه‌گذاری حریصانه و تقاضا برای افزایش قیمت‌ها هستند.
  • اگر قیمت بیت‌کوین خیلی سریع بالا رود، اغلب دارندگان ارزهای دیجیتال (که آلت‌کوین‌ها را با قیمت بالا خریده‌اند) آلت‌کوین‌ها را به بیت‌کوین می‌فروشند تا به بازار گاوی برسند که این وضعیت در ماه نوامبر زمانی رخ داد که از K7 تا K9 قیمت افزایش یافت.
  • سناریوی دیگری که برای بیت‌کوین‌ها باید انجام شود٬ تثبیت قیمت بیت کوین در یک حد مشخص است. هنگامی که بیت‌کوین تثبیت می‌شود، افرادی که قیمت بالاتری را خریداری کرده‌اند، به دنبال گزینه‌های جایگزین برای به حداکثر رساندن سود و تقاضا برای آن پروژه‌های خوب و بالا بردن قیمت آن‌ها هستند.

وضعیت کنونی بازار خرسی می‌تواند به هر طریقی تغییر پیدا کند. هر فرد باید هوشیار باشد، اخبار و وقایع را در سرتاسر دنیا رصد کند و تصمیمات عاقلانه بگیرد تا سرمایه‌گذاری مبتنی بر دانش را ایجاد کند.

از ترس از دست دادن اجتناب کنید و با اضطراب فرایند فروش را انجام ندهید - هر دو برای سرمایه‌گذاری شما بد هستند و متحمل ضررهای بیشتری می‌شوید.

سلب مسئولیت:

محتوای این مقاله به عنوان توصیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته‌نشده است. من تجربه و دانش بدست‌آمده خودم را توصیف می‌کنم و در قالب مثال‌هایی آن را شرح می‌دهم. شما همیشه باید تحقیق خود  را انجام دهید، تصمیمات خود را بگیرید   و قبل از سرمایه‌گذاری با ریسک‌ها کنار بیاید. سرمایه‌گذاری در بازارهای ناپایدار شامل یک عنصر ریسکی است: قیمت این ارزها بالا و پایین می‌رود (اغلب به شیوه‌ای غیر منطقی). هرگز بیش از آنچه که می‌توانید از دست بدهید و ضرر کنید٬ سرمایه‌گذاری نکنید.

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید