!بیتکوین در مسیر ریزشی دیگر!

بیت کوین پس از یک دوره نزولی بلند مدت اکنون به 4800 دلار رسیده است ولی آیا این پایان روند نزولی بیتکوین خواهد بود؟
آیا قیمت بیت‌کوین ممکن است در این بازار صعودی از مسیر افزایشی خود جدا شود و کاهش یابد؟

قیمت بیت‌کوین با وجود مومنتوم گاوگونه ارزهای دیجیتال می‌تواند به 1850 دلار برسد.

در سه ماه گذشته٬ قیمت بیت‌کوین نسبتا ثابت بوده است و در برابر دلار آمریکا با حجم محدود در بازارهای اصلی آمریکا و ژاپن به شدت قوی عمل می‌کند.

از 16 دسامبر در طول یک دوره سه ماهه٬ قیمت بیت‌کوین نسبت به کاهش سالانه‌اش از 3.122 دلار به 3.943 دلار افزایش پیدا کرده‌است و سطح مقاومت آن برابر با 4.000 دلار است.


ثبات بیت‌کوین منجر به بسیاری از توکن‌ها و ارزهای دیجیتال متناوبی شده است که دستاوردهای بزرگی در برابر هم بیت‌کوین و هم دلار آمریکا با دارایی‌های لایت‌کوین٬ انجین‌کوین و شبکه Kyber که در چهارچوب‌های زمانی کوتاه 50 تا 100 درصد افزایش داشته‌است٬ به ثبت رسانده‌اند.

با این حال در مصاحبه با CCN٬ یک تحلیلگر فنی ارزهای دیجیتال که به بلیدینگ کریپتو معروف است. گفت که کاهش قیمت به 1850 دلار برای این ارز دیجیتال برتر هنوز یک احتمال قوی باقی می‌ماند.

چرا بیت‌کوین به 1850 دلار خواهد رسید؟

پیش از این ماه٬ پس از آن‌که بیت‌کوین سطح 4000 دلار را شکست اما نتوانست سطح مقاومت حیاتی 4200 دلار را ب‍شکند.

تحلیلگر فنی گفت که یک کاهش به سطح 2.400 دلار و به سطح 3.100 دلار احتمالا حرکت کوتاه‌مدت بعدی بیت‌کوین است.

به گفته تحلیلگر٬ در اواسط سال 2007 ٬ بیت‌کوین تا چندین ماه در سطح 2.400 دلار باقی ماند٬ قبل از اینکه به سطح 1.850 دلار تنزل پیدا کند و هارد فورک بیت‌کوین‌کش منتشر شود که منجر به روند خرسی در بازار می‌شود.

این تحلیلگر گفت که بیت‌کوین تا زمانی که از سطح 1800 دلار بهبود یابد و به علت کاهش شدید قیمت و مومنتوم دارایی در سال گذشته٬ هرگز دوباره مورد آزمایش قرار نگرفته است. این تحلیلگر گفت که افت قیمت بالقوه‌ای تا سطح 2.450 دلار در ماه‌های آینده امکان‌پذیر است.

تحلیلگر فنی به CCN گفت:
ewt4hwth.GIF

من به این باور دارم٬ زیرا اگر شما به نمودار ماه می در سال 2017 نگاه کنید٬ ما ناحیه حمایتی را در سطح 2.450 حفظ کرده‌ایم٬ قبل از اینکه به سطح 1.850 تنزل پیدا کنیم و این نشانگر پایان روند نزولی فورک بیت‌کوین کش بود. ما از آنجا بیرون آمدیم و هرگز برنگشتیم و دوباره سطح 2.450 دلار را مورد آزمایش قرار دادیم.

بنابراین من معتقدم که با بیش‌ترین ناحیه حمایتی٬ بازده آزمایش احتمالا به همان صورتی است که عمل قیمت شروع به تکرار آن می‌کند٬‌ بنابراین بازده آزمایش از سطح 2.450 دلار غیرمنطقی به نظر نمی‌رسد.


kjbjnb.GIF

برخی از شما در مورد این سوال کرده‌اید که چرا من در مورد کاهش قیمت ۲۴۰۰ دلاری و ۳۱۰۰ دلاری با یک کاهش قیمت شدید ۱۸۰۰ دلاری صحبت کردم. توضیح در نمودار است و همانگونه که بیت‌کوین اکنون در حال بررسی است، امیدوارم که ما حتی بتوانیم آن را به نقطه عدم پذیرش تبدیل کنیم!

وی هم‌چنین تاکید کرد که اگر بیت‌کوین به سطح 2.450 دلار پایان دهد. افت مشابهی در اواسط سال 2017 تا 1850 دلار می‌تواند ایجاد شود و یک بستر مناسب برای سرمایه ایجاد شود.

در هفته‌های اخیر٬ چندین تاجر ارزهای دیجیتال و تحلیلگران شناخته شده پیشنهاد می‌کنند که عدم آزمایش مجدد در سطوح حمایتی قبلی حتی در 3.300 دلار٬ تجار پیشرو را مجبور به محتاط بودن در مورد حرکت صعودی کوتاه‌مدت برای بیت‌کوین می‌کنند.ojnoi.GIF

اگر بیت‌کوین بتواند این منطقه ۳۹۴۰ دلار را بشکند، حداقل به سطح ۴۲۵۰ دلار خواهد رسید.

با این وجود، تا زمانی که ۳۵۵۰ دلار و ۳۳۵۰ دلار هنوز آزمایش نشده اند، من در مورد هر حرکتی احتیاط می‌کنم.

" بیت‌کوین همچنین در یکی از مناطقی است که می‌تواند با بقیه بازار کار کند. یا٬ آن می‌تواند همه آلت‌کوین‌های مناسب را خراب کند و سطح salt را در اطراف CT قرار دهد." یک معامله گر گفت که با توجه به حرکت قیمت BTC، حرکت‌های صعودی توکن‌ها می‌تواند در یک دوره کوتاه‌مدت واژگون شود.

همانند حرکت قیمتی هر دارایی دیگر، متغیرهای زیادی برای بیت‌کوین و باقی بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد.

حرکت‌های قیمتی قوی ارزهای دیجیتال متناوب نشان می‌دهند که اعتماد کلی سرمایه گذاران به بازار ارزهای دیجیتال رو به افزایش است، چرا که نشان‌دهنده افزایش معاملات دارای ریسک بالا می‌باشد.

در کنار اصول، اتخاذ ارزهای دیجیتال توسط موسسات مالی بزرگ، شرکت‌های تازه‌تاسیس تکنولوژی و شرکت‌های خدماتی مثل سامسونگ الکترونیک، جولیوس بائر و فیدلیتی به میزان قابل‌توجهی بهبود یافته‌است.

 

غیرقابل پیش‌بینی برای اکنون

درحالی که شاخص‌های فنی برای اغلب دارایی‌های ارزهای دیجیتال ضعیف باقی می‌مانند، توسعه، مقبولیت و نهادینه‌سازی در صنعت از اوایل سال ۲۰۱۹ به پیشرفت چشمگیری دست یافته‌اند.


با این مومنتوم، ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال٬ از اواخر دسامبر و در ماه‌های آتی، حداقل در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۹، نزدیک به ۳۰ درصد٬ افزایش‌یافته است، تحلیلگران می‌گویند که این مومنتوم برای بیت‌کوین کلیدی است. 

به اشتراک بگذارید

احساس شما از خواندن این مطلب ؟

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید