ارز Bancor (حامی توکن های بستر اتریوم)

Bancor چیست؟

Bancor یک پروتکل بلاک چین است که به کاربران اجازه می­دهد تا به جای استفاده از بازارهای ارز دیجیتال، دو توکن مختلف را به طور مستقیم تبدیل کنند.

این پروژه شبکه ­ای ارائه می دهد، که ما به زودی آن را مورد بحث قرار خواهیم داد، که هدف آن ایجاد نقدینگی برای اکثریت توکن ­هایی است که نیاز به عرضه و تقاضا در مبادلات ندارند. این شبکه براساس قراردادهای هوشمند و کلاس جدیدی از ارزهای دیجیتال که تیم "توکن ­های هوشمند" آن را می نامد، طراحی شده است.

Bancor چه مشکلاتی را حل خواهد کرد؟

Bancor به دنبال پشتیبانی از نقد نشدن است که در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای ارزهای معروف بیت کوین و اتریوم  بعلت اینکه همیشه فروشندگان و خریداران زیادی برای مبادله آنها وجود دارد، مسئله عدم نقدینگی مطرح نمی­شود. با این حال، این موضوع قطعا برای هزاران توکن دیگر که ممکن است با اهداف غیرمتمرکز عمل کنند اما در بازار به اندازه کافی توجهی را جلب نکرده ­اند، مسئله مهمی باشد.

نقدینگی یک توکن توسط حضور مستمر خریداران و فروشندگان تعیین می­شود. یک توکن با نقدینگی بالا، به گونه ­ای است که شما به راحتی می­توانید در هر لحظه­ای از زمان به راحتی خرید یا فروش کنید. خلاف آن برای توکن ­هایی با نقدینگی کم صادق است.  

تیم Bancor اعلام می­کند اکثریت توکن­هایی که به سختی قابل مبادله هستند، ارزش خود را در اینترنت از دست می­دهند. هدف پروتکل آنها کمک به ایجاد نقدینگی خود با یکپارچه سازی این توکن­ ها می­باشد.

این تیم آینده­ای را در نظر دارد که میلیون­ها توکن که در سطح محلی بسیار موثر بوده و در عین حال قابل فروش در سطح جهان هستند، را ارائه دهد.

توکن­های هوشمند و و پروتکل Bancor

پروتکل Bancor از قراردادهای هوشمند برای ایجاد توکن­های هوشمند استفاده می­کند که به عنوان یک مکانیزم جایگزین برای تجارت استفاده می­شود. یک ویژگی کلیدی پروتکل این است که از آن برای مبادله توکن­ها با یک شخص دوم، همانند مبادلات ارز دیجیتال استفاده می­شود. در عوض، توکن­های هوشمند را برای تبدیل بین توکن­های ERC-20 داخلی به کار می­گیرد. این تبدیل­ها از طریق پروتکل بلاک چین و به طور کامل خارج از مبادلات ارز دیجیتال انجام می­شود.

توکن­های هوشمند، فرآیند تبدیل توکن­ها را بصورت داخلی با استفاده از ذخایر دیگر توکن­های ERC20 در قرارداد هوشمند خودشان انجام می­دهند. پس از آن کاربران می­توانند مطابق درخواست خودشان بین این ذخایر جلو و عقب بروند.

Bancor Future worldwide

شما می­توانید فکر کنید که توکن ­های هوشمند پولی هستند که پول را نگه می­دارند. آنها شبیه یک بانک مرکزی که ذخایر ارز خارجی را نگهداری می­کنند، ذخایر را نگهداری کرده و آنها را تبدیل می­کند.

پروتکل Bancor از تمام توکن­ های زیر مجموعه استاندارد ERC-20 مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می­کند. تمامی توکن ­های هوشمند ایجاد شده با ERC-20 سازگار هستند و بنابراین با تمام دیگر توکن­های ERC-20 نیز سازگارند. همانطورکه می­دانیم یک توکن هوشمند می­تواند بلافاصله به هر یک از توکن­ های متصل شده (ذخایر) تبدیل شود. اما، آن توکن به هر کدام از توکن ­های مربوط به توکن مرتبط خود و غیره قابل تبدیل است. این امر یک شبکه از توک ن­های مرتبط را ایجاد می­کند که برای تبدیل سریع و خودکار به کار می­رود.

smart contract conversion

توکن شبکه (Bancor (BNT 

پروتکل Bancor ارز بومی خود، BTN، را دارد. BNT اولین توکن هوشمند در شبکه Bancor است و به عنوان ذخیره تمام توکن­ های هوشمند دیگر نگه داشته می­شوند. این قابلیت اتصال به BNT اجازه می­دهد تا به طور قابل توجهی تعداد تبدیل­ های مورد نیاز برای رسیدن به توکن نهایی کاهش یابد.

توکن شبکه Bancor در 17 ژوئن سال 2017 فعال شد و بعنوان شبکه مرکزی برای شبکه Bancor در نظر گرفته شده است. تمام توکن ­های در شبکه می­توانند با توجه به نرخ محاسبه شده توسط فرمول Bancor به یکدیگر تبدیل شوند.

نقدینگی Bancor

Bancor با استفاده از حذف نیاز به حضور خریداران و فروشندگان برای مبادله (مانند مبادلات ارزهای دیجیتال) نقدینگی را برای توکن­ ها به ارمغان می­ آورد. در عوض، شما می­توانید در هر زمانی به طور مستقیم از طریق قراردادهای هوشمند در شبکه مبادله کنید.

پروتکل Bancor نقدینگی را با اجرای یک نسبت ذخیره دائمی (CRR) در تمام قراردادهای توکن هوشمند ضمانت می­کند. CRR به طور موثر از تخلیه ذخایر توکن­ های هوشمند جلوگیری می­کند.

از آنجایی که توکن­ها از طریق قراردادهای هوشمند مختلف مبادله می­شوند، قیمت تبدیل توسط مجموعه ­ای از فرمول­ها و الگوریتم­ها (در اطلاعیه پروژه در دسترس است) محاسبه می­شود. این فرمول­ها به طور خاص برای کمک به اطمینان از نرخ تبدیل و جلوگیری از تخریب قطعه طراحی شده است.

تبدیل توکن­ ها روی شبکه Bancor

شما می توانید از طریق برنامه تحت وب Bancor، به شبکه دسترسی داشته باشید و توکن­ های پشتیبانی شده خود را تبدیل کنید.

بیایید بررسی کنیم که تبدیل توکن چگونه است. اکنون می­خواهیم یک توکن ERC-20 مانند DragonChain را به توکن دیگر مانند EOS تبدیل کنیم.  

Screen-Shot-2018-04-07-at-3.59.54-PM.png

در برنامه تحت وب، شما فقط باید این دو توکن را انتخاب کنید و روی دکمه "Convert" (فرض می­شود شما یک کیف پول حاوی تعدادی توکن DRGN برای مبادله را فراهم کرده­ اید) کلیک کنید. پس از کلیک "Convert"، پروتکل Bancor ارسال یک سری درخواست را به قراردادهای هوشمند مختلف آغاز می­کند. درخواست اول DRGN شما را به یک توکن هوشمندی که دارای ذخایر DRGN است، تبدیل می­کند. این توکن هوشمند سپس به یک توکن هوشمند دیگر که دارای ذخایر EOS تبدیل می­شود. هنگامی که زنجیره تبدیل کامل شد، EOS را دریافت می­کنید.

مفاهیم مورد استفاده در جهان حقیقی

برای مثال، هواپیمایی­ های هلندی و آمریکایی هر دو از رمزنگاری استفاده می­کنند و اعتبارات مربوط به مسافت آنها به عنوان توکن­های ERC-20 مدل سازی می­شوند . پروتکل Bancor، سپس، امکان تبادل بین هواپیمایی هلند و آمریکا را بدون نیاز به کسی ایجاد می­کند.

تیم Bancor

تیم Bancor شامل هسته شورای بنیادی و هیئت مشورتی است. شورای بنیادی شامل چهار نفر است که در زوگ سوئیس مستقر هستند.

bancor core team

برنارد لیتائر مهندس عمران، اقتصاددان، نویسنده و استاد بلژیکی است. لیتائر متخصص در سیستم­های پولی بوده و مفهوم ایجاد جوامع ارزهای محلی را ترویج می­کند.

ایل هرتزوگ   طراح محصول پروژه است و موسس شرکت به اشتراک گذاری ویدئو، Metacafe می­باشد. هرتزوگ همچنین Appcoin را تاسیس کرد، این ابزار پروژه­ای شبیه به Bancor است که از بازارهای تولید شده توسط کاربر و ارزهای خصوصی استفاده می­کند.

گای بنارتزی به عنوان یکی از بنیانگذاران به حساب می­آید و بعنوان موسس شرکت بازی،Mytopia معروف است. بنارتزی همچنین موسس Code Particle، یک استودیوی توسعه یافته در تل آویو، اسرائیل است.

گیدو شیمیتز-کوروماچر مدیر اجرایی پروتکل Bancor است که درگیر فعالیت­های مختلف تجاری کارآفرینی در سوئیس است. او در فضای رمز گشایی شامل Bancor و همچنین موقعیت اجرایی در شبکه­های مخفی، Tezos (XTZ) فعال است.

تیم دراپر، سرمایه گذار شناخته شده و بنیانگذار Draper Associates، در کنار 9 نفر دیگر عضو هیئت مشورتی است.

bancor advisor board draper

 تامین سکه و پایداری آن

توکن­های هوشمند را می توان در هر زمانی ایجاد و یا نقد، اضافه یا حذف از کل ارز در گردش، نمود. بنابراین، عرضه توکن متناسب با تبدیل رخ داده روی شبکه Bancor نوسان می­کند.

همانطورکه قبلا ذکر شد، BNT ارز محلی Bancor است و نخستین توکن هوشمند مبتنی بر پروتکل Bancor است. مجموع عرضه BNT 74319827 است، اما از آنجایی که یک توکن هوشمند است، مقدار BNT در گردش نیز نوسان می­کند.

معاملات BNT در یک سطح جداگانه ­ای از لایه اولیه پروتکل اثبات سهام Casper Ethereum پردازش می­شوند.

سخن آخر

پروتکل Bancor در نهایت به منظور ایجاد نقدینگی برای توکن­های niche استفاده می­شود، بنابراین آنها ممکن است در بازارهای جهانی جایگاهی داشته باشند. Bancor دسترسی و نقد کردن توکن­هایی را که در بازار ارزش کمتری دارند را ساده تر می­کند و به آنها کمک می­کند تا در بازار قیمتی برای خود ایجاد کنند.

اگر فضای ارزهای دیجیتال به سمت یک سیستم شامل تعداد زیادی از توکن­های محلی موثر پیش برود، Bancor می تواند مرکزی برای مبادله آن ارزها باشد.

موارد کلیدی

توکن­ های هوشمند، دارایی ­هایی هستند که توسط کاربر بوسیله قراردادهای هوشمند روی شبکه Bancor ایجاد می­شوند

توکن­ های هوشمند به عنوان یک وسیله برای تبدیل بین توکن­های مختلف ERC-20 عمل می­کنند.

Bancor توکن­ها را از طریق قراردادهای هوشمند به جای مبادله آنها با یک شخص دوم، تبدیل می­کند.

مکانیسم تبدیل از طریق توکن ­های هوشمند به منظور کمک به ایجاد نقدینگی برای توکن­ های اشاره شده استفاده می­شود.

به اشتراک بگذارید

احساس شما از خواندن این مطلب ؟

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

  

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید