ارز Zcoin (ناشناس به شیوه منحصر به فرد

Zcoin چیست؟

Zcoin با استفاده از پروتکل Zerocoin  هر نوع معامله ­ای را از یک راه مقیاس پذیر منحصر به فرد انجام می­دهد. پروتکل، که در اصل برای گسترش بیت کوین در نظر گرفته شده، به شما اجازه می دهد سکه­ ها را بدون سابقه معاملاتی ارسال کنید. بیت کوین سابقه هر معامله را در یک دفترچه عمومی برای مشاهده افراد ثبت می­کند. آدرس­های کیف پول شبه ناشناس هستند و ممکن است افراد بتوانند هویت خود را به آدرس مرتبط کنند. با این حال، با Zcoin، شما می­توانید قابلیت تعویض و حفظ حریم خصوصی خود را حفظ کنید.

پروتکل Zerocoin

هنگام ارسال Zcoins ، این فرآیند دقیقا مانند بیت کوین کار می­کند، معاملات در یک دفترچه عمومی ثبت می­وند. به هرحال، پروتکل Zerocoin شامل از بین بردن Zcoins برای ضرب Zerocoin است. Zerocoins سکه­ های جدید بدون هیچ گونه تاریخچه­ ای هستند. "شما می­توانید لایه Zerocoin را به عنوان یک فرم لباس­شویی برای سکه­ها در نظر بگیرید که در آن شما سکه ­های"کثیف" خود را (که دارای تاریخ معامله طولانی است) قرار داده و پس از آن سکه ­های جدید و تمیز را که به نظر می رسد دارای نام تجاری جدید هستند و هیچ تاریخچه معاملاتی ندارند، تحویل بگیرید".

شما سپس قادر به استفاده از Zerocoins در یک معامله­ ای خواهید بود که Zerocoins را به Zcoins تبدیل می­کند. هنگام ضرب Zerocoins ، مشخص نیست که Zerocoins از کجا آمده است و در نتیجه هویت شما نامعلوم باقی می­ماند.

ضرب و هزینه کردن سکه­ ها

ایجاد Zerocoins شامل انتخاب تعداد سکه­ هایی است که می­خواهید ضرب کنید و هزینه آن (01/0 Zcoins (XZC  است.

Minting

یک مقدار از پیش تعیین شده برای تعداد سکه­ هایی که می­توانید ضرب کنید، وجود دارد. برای مثال، اگر شما 1723 Zerocoins را ضرب کنید و سپس 1723 سکه را خرج کنید، برگشت معامله به شما آسان­تر خواهد بود.

شما باید حدود 70 دقیقه برای ارسال Zerocoins صبر کنید بنابراین توصیه می­شود قبل از انجام اینکار زمان را در نظر بگیرید تا در اینده هنگام مبادله به مشکلی بر نخورید. هنگامی که شما Spend را کلیک کنید، آدرس انتخابی شما Zerocoins را بدون هیچگونه سابقه معاملاتی دریافت می­کند.

zero-knowledge proofs

برای درک چگونگی ناشناس ماندن Zerocoins، ابتدا باید مفهوم گواهی دانش صفر را بدانید. "در  رمزنگاری ، پروتکل دانش صفر یا گواهی دانش صفر روشی است که از طریق آن یک طرف می­تواند به طرف دیگر ثابت کند که ارزش x را می­داند."

یک نمونه بسیار ساده از اثبات دانش صفر، اینست که شما بدون گفتن رمز عبور Reddit خود به دوستان، به سادگی وارد آن می­شوید و به آنها نحوه کارکرد را توضیح می­دهید.

در نهایت برای Zcoin، باید نشان دهید که شما می­توانید Zerocoins را بدون انتقال اطلاعات ارسال کنید. 

ناشناسی Zerocoin 

ابتدا، شما یک Zcoin را از بین می­برید و  پروتکل zerocoin یک شماره سریال تصادفی به نام S و یک شماره مخفی به نام r برای Zerocoin تولید می­کند. سپس شما از S و r ارز دیجیتال برای ایجاد یک مقدار C که به آن متعهد هستید، استفاده می­کنید. این مقدار C در بلاک چین نوشته شده است تا بعدا نتوانید آن را تغییر دهید. هر کسی می­تواند مقادیر C ایجاد شده توسط افرادی که سکه­ ها را ضرب می­کنند، مشاهده کند.

برای خرج Zerocoin S، شما یک گواهینامه می­دهید که مقدار S مربوط به مقدار عمومی C است. این گواهینامه فقط نشان می­دهد که برخی Cها وجود دارند که مربوط به S شما است، اما به صراحت مشخص نیست که کدام یک است. بنابراین برخی از Zerocoins خرج خواهند شد اما هیچ کس نمی­داند که مقدار C مربوط به شما کدام است.

برای جلوگیری از هزینه­ های چند برابر Zerocoins، گره­ها اعتبار گواهینامه و خرج نشدن Zerocoin  S را تأیید می­کنند.

بطور خلاصه، " هنگامی که کسی Zerocoin را فرستاد، خود فرد تنها کسی است که می­داند که مبلغ پول X را به کیف پول خود ارسال کرده است. بر خلاف بیت کوین، هیچ اطلاعات دیگری درباره ­ی فرستنده و گیرنده وجود ندارد. گواهی دانش صفر  اطمینان حاصل می کند که نشت اطلاعات در مورد فرستنده و گیرنده معامله وجود ندارد. "

استخراج

در حال حاضر Zcoin از الگوریتم Lyra2z برای اثبات کار استفاده می­کند. در نهایت، آنها به الگوریتم Merkle Tree برای اثبات کار منتقل خواهند شد، که MTP نامیده می­شود. MTP یک الگوریتم حافظه منحصر به فرد است که هدف آن حل کردن چندین مشکل است. الگوریتم­های حافظه به جلوگیری از توسعه ASIC که منجر به متمرکز شدن استخراج می­شود، کمک می­کند.  

الگوریتم­های حافظه همچنین از استفاده بوت نت­هایی که کامپیوتر را برای اهداف استخراج آلوده می­کنند، جلوگیری می­کنند. اگر یک بوت نت از چندین گیگابایت حافظه استفاده کند، به احتمال زیاد متوجه اشتباه بودن چیزی می­شوید.

" مفهوم پایه  این است که باید یک قیمت/هزینه واحد را برای یک واحد محاسباتی روی تمام سیستم عامل­ها ایجاد کرد، به این معنی که هیچ دستگاه واحدی نیست که مزیت قابل توجهی نسبت به دیگری برای یک قیمت داشته باشد و از این رو، محاسبات عادلانه ارتقا می­یابد."

هدف نهایی این است که استخراج CPU را به عنوان یک روش قابل قبول برای شرکت در امنیت شبکه حفظ کنیم. الگوریتم­های حافظه نیز نیاز به حافظه زیادی برای تایید گره ­ها برای تأیید تراکنش­ها دارند، ایجاد یک گره نسبتاً گران بوده و آنها نسبت به حملات DOS آسیب پذیر هستند. 

پاداش بنیانگذاران

برای چهار سال اول، 14 درصد از Zcoins استخراج شده پاداش داده می­شود. پاداش بنیان گذار بیشتر صرف توسعه بیشتر Zcoins می­شود. از میزان 14%، پرامین اینسون 2% را دریافت می­کند. سرمایه گذاران 6% و تیم Zcoins 6 را دریافت می­کند. پس از 4 سال پاداش بلوک به طور کامل به سمت Znodes و استخراج کنندگان خواهد رفت.

Znodes

"Znodes، گره­ های شبکه Zcoin هستند که برای اجرای یک نسخه کامل از بلاک چین و پردازش معاملات Zerocoin استفاده می­شوند. گره­ها 30% از Zcoins تازه استخراج شده، 15% هر بلاکی را به دست میاورند. اما اجرای Znode نیاز به پاکسازی 1000 Zcoins دارد."

شما به عنوان مدرکی که در Zcoin سرمایه گذاری می­کنید، به سکه­ های سهام نیاز دارید. اگر شما سرمایه گذاری کرده ­اید، شما باید شبکه را به طور صحیح و با زمان بندی سازگار نگه دارید.

تاریخچه

استاد دانشگاه جان هاپکینز، متیو گرین و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ایان میرز و کریستینا گرمان در ابتدا ایده Zerocoin را پیشنهاد کردند. بیت کوین هرگز به دلیل عدم هماهنگی پروتکول ارائه نکرد، بنابراین پورامین اینسوم Zerocoin را بعنوان ارز دیجیتال، Zcoin ارائه کرده است.

از ماه سپتامبر 2016، پروتکل Zcoin و Zerocoin نیاز به راه اندازی با استفاده از رمزگذاری RSA دارد. رمزنگاری RSA شامل انتخاب تعداد زیادی عدد برای ساخت یک عبارت می­باشد که بسیار پیچیده است. این کار باعث عملکرد یک طرفه­ای شده است که تقریبا معکوس شدن آن غیر ممکن است. برای انتخاب یک شماره که حتی Zcoin نمیدانست چطور فاکتورسازی شده است، آنها یک شماره مربوط به چالشی که بیش از 25 سال پیش برگزار شده بود، انتخاب کردند. RSA مسابقه ای با پاداش 200،000 دلاری برای شناسایی یک عدد دیجیتالی 617، به نام RSA-2048، برگزار کرد، هیچ کس تا به حال این تعداد رقم را ندیده بود و هارد دیسک مورد استفاده برای ایجاد این شماره نابود شد. در حالی که قابل تصور است که کسی که با RSA ارتباط دارد، تعداد ارقام را می­داند، اما این موضوع بعید به نظر می­رسد. صرف نظر از این، Zcoin به دنبال استفاده از روش­های مختلف رمزگذاری و در نهایت کنار گذاشتن رمزگذاری RSA است.

سکه ­های مشابه

چندین سکه دیگر نیز با قابلیت عدم شناسایی وجود دارند. Zcash نیز از شواهد دانش صفر استفاده می­کند. Zcash از استراتژی­های مختلف برای تنظیم رمزگذاری اولیه خود استفاده می­کند. آنها 6 قسمت داشتند و هر کدام بخشی از کلید اصلی را تولید می­کردند و سپس تمام 6 قسمت از بین می­روند. امنیت Zcash بستگی به حداقل یکی از آنها دارد.

" در سایر ارزهای دیجیتال، ناشناس ماندن مجموعه، می­تواند توسط تعداد زیادی از افرادی که با هم ترکیب شده و تشکیل حلقه می­دهند، محدود شود. بهرحال، ناشناس ماندن در Zcoin بر اساس تعداد افرادی است که کار خاصی را انجام داده­اند و این مقدار در حال افزایش است که می تواند به هزاران نفر برسد."

تیم Zcoin به صورت عمقی به بررسی جوانب مثبت و منفی فن آوری­های مختلف حریم خصوصی در ارزهای دیجیتال پرداخته است.  

تامین سکه و پایداری آن

 در ابتدا 21 میلیون سکه مانند بیت کوین بدست آورد، اما یک اشکال منجر به ایجاد 388450 سکه اضافی شد. تیم Zcoin مشکل را حل کرد. در ماه مارس سال 2018 میزان عرضه در حدود 4،204،000 XZC است.         

در حال حاضر  Zcoin دارای زمان بلوک 10 دقیقه و پاداش 50 سکه برای هر بلوک است. مثل بیت کوین، در نهایت، این پاداش­ها در طول زمان به نصف کاهش می­یابد. پس از آنکه تمام پاداش­های بلوک منتشر شوند­، استخراج کنندگان از طریق معاملات درآمد برای خود ایجاد می­کنند.

تیم Zcoin و پیشرفت آن

همانطور که قبلا اشاره شد، پورامین اینسوم بنیانگذار و توسعه دهنده اصلی Zcoin است. او ابتدا Vertcoin را تأسیس کرد اما نیاز به انجام معاملات بصورت ناشناس را در فضای ارزهای دیجیتال احساس کرد. همانطورکه او در حال حاضر در Matthew Green دانشگاه جانز هاپکینز کار می­کند، این فرصت شرایط را فراهم آورد تا بتواند بر روی اجرای Zerocoin کار کند . او می­گوید که می­خواهد در نهایت به توسعه Vertcoin بپردازد اما در حال حاضر تمرکز اصلی او روی Zcoin است. علاوه بر اینسوم، پیترشگالف، مدیر توسعه و همچنین چندین توسعه دهنده دیگر عضو تیم Zcoin هستند.

Zcoin Team

پورامن اینسوم

موسس و توسعه دهنده اصلی

پورامن اینسوم، در ماه فوریه سال 2014، چهارمین ارز دیجیتال ارزشمند در جهان را ایجاد کرد. او همچنین اولین شخص در جهان است که آدرس­های خنثی در کیف پول­های QT را به کار می­گیرد و ناشناس ماندن ارز دیجیتال را بهبود می­بخشد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در زمینه امنیت اطلاعات از دانشگاه جان هاپکینز به دست آورد. او مقاله­ای را درباره اجرای عملی پیشنهاد پروتکل Zerocoin نوشت.

پیتر شگالوف

مدیر توسعه

پیتر یک برنامه نویس و مهندس نرم افزاری بسیار ماهر با تجربه بیش از 15 سال است. او در مسکو، روسیه زندگی می­کند و از دانشگاه دولتی مسکو magna cum laude با مدرک کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر و ریاضیات فارغ التحصیل شد. او خدمات شبکه و امنیت را ایجاد کرده است و حتی زبان برنامه نویسی و یک کامپایلر متقابل برای سیستم شناسایی نفوذ مبتنی بر امضا را ایجاد کرده است.

نقشه راه

مهم است بدانید که RSA هرگز چالش شناسایی اعداد را منتشر نمی­کند. اگر شما آنها را بشناسید، می توانید از هیچ چیز شروع به ایجاد Zcoins کنید. با این حال، ما می­دانیم که این موضوع هنوز اتفاق نیفتاده است زیرا دانستن میزان کل مقدار Zcoins در شبکه ممکن است. Zcoin در به جای RSA از پروتکل سیگما استفاده می­کند. سیگما می­تواند میزان ثبات Zerocoin را کاهش داده و اندازه بلاک چین را کوچک­تر نگه دارد.

تیم Zcoin همچنین از TOR یا راه­های دیگر برای مخفی کردن IP خود هنگام اضافه کردن حریم خصوصی به  Zcoin استفاده می­کند. شما می توانید نقشه­های 2018 و 2019 را در زیر ببینید.

Zcoin Roadmap

تاریخچه معاملاتی

همانند اکثر سکه­ها، Zcoin در پایان سال 2017 افزایش قیمت انفجاری را پس از اصلاحات تجربه کرد. اگر اثبات کار Merkle Tree طبق وعده­ها ارائه گردد، ممکن است برخی از تغییرات مثبت را در قیمت ببینیم. مقیاس پذیری و ناشناس ماندن می­تواند یک ترکیب قدرتمند باشد.

Zcoin را از کجا می­توان خریداری کرد؟

این ممکن است جذاب باشد، اما تعجب­آور نیست که در جاهایی که Zcoin با BITCNY جفت می­شود، اکثر حجم معاملات در AEX انجام می­گیرد. BITCNY مانند Tether است اما به یوان چین وابسته است. چین با توجه به نگرانی­های موجود، خرید بیت کوین را ممنوع کرده است. با فقدان حریم خصوصی در چین، جای تعجب نیست که مردم در حال تلاش برای پیچیده­تر کردن جنبش پول هستند.

Zcoin همچنین با جفت­های BTC در Binance و Bittrex در دسترس است.

کجا می­توانید آن را ذخیره کنید؟

Zcoin دارای کیف پول دسکتاپ رسمی GUI است که می توانید آن را اینجا پیدا کنید. این کیف پول با قابلیت خرید و مصرف ارزها طراحی شده است.   

شما همچنین می توانید از Coinomi، یک نوع کیف پول دیگر، استفاده کنید که از ارزهای دیجیتال متعددی پشتیبانی می­کند. در حار حاضر هیچ نوع کیف پول مبتنی بر مرورگری موجود نیست.

نتیجه گیری

در ظاهر، ممکن است عجیب و غریب به نظر برسد که درصد مشخصی از مزایای بلوک مستقیماً به مالک آن منتقل شود. اما بعنوان یک چشم انداز، ناکاوتو ساتوشی حدود یک میلیون بیت کوین را دارا است. اگرچه اینسوم Vertcoin را اختراع کرد، او اعتراف کرده است که به دلیل کمبود بودجه کار روی آن را ادامه نمی­دهد. با توجه به بودجه Zcoin و تحولات امیدوار کننده در نقشه راه، دلایلی برای خوشحالی در مورد تیم جدید پورامین وجود دارد . او در تایلند به دنبال کمک به کشور خود برای تبدیل شدن به یک رهبر در ارزهای دیجیتال با Zcoin است.

کمی پیش برویم، مزیت Zcoin اینست که بر اساس بیت کوین نوشته شده است. برای آنها، ادغام کردن نسل جدیدی از قوانین بیت کوین به طور نسبی بسیار آسان است. این که آیا شما به Zcoin اعتقاد داشته باشید یا نه، این مهم است که مطمئن شوید که گزینه ­هایی وجود دارند که برای انتقال بودجه بطور ناشناس به کار گرقته شوند. در نهایت، با وجود اینکه بیت کوین پروتکل Zerocoin را در گذشته رد کرده است، اگر Zcoin قابلیت خود را اثبات کند، احتمالا ویژگی ناشناس بودن بخشی از آینده بیت کوین خواهد بود.

به اشتراک بگذارید

احساس شما از خواندن این مطلب ؟

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

  

جدیدترین ارسال ها

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافیست ایمیل خود را ثبت نمایید