ارز مدرن

ارز مدرن

آزمایشگاه های لایتنینگ، یکی از تیم های مهندسی اختصاص داده شده به حل مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین از طریق شبکه ی لایتنینگ، توکن های احراز هویت سرویس لایتنینگ را (LSAT) ارائه داده است، پروتوکلی که طراحی شده است تا مردم را قادر سازد که پرداخت ها را روی وب بدون ضرورت ارسال اطلاعات شخصی خود مانند ایمیل یا جزئیات کارت اعتباری انجام دهند. LSAT ها هم بعنوان مکانیسم پرداخت و هم بعنوان مکانیسم احراز هویت عمل میکنند و برای یک سرویس یا تجارت این امکان را بوجود می آورند که به کابرانش API های جدیدی را که از پرداخت های اندازه گیری شده حمایت میکنند، ارائه دهد.

باينانس، مالكيت كوين ماركت كپ را تصاحب كرد.

صرافى معروف رمزارزى باينانس اعلام كرد كه مالكيت يكى از بزرگترين سايتهاى قيمت گذارى رمز ارز را CoinMarketCap بدست آورده است.


باينانس ، بزرگترین صرافى رمزنگاری در جهان ، به توافق رسیده است تا در یک معامله اعلام نشده CoinMarketCap ، یکی از مرجع ترین وب سایت های داده رمزنگاری شده را به دست آورد. باينانس رسماً در تاریخ 2 آوریل مالکیت جديد خود را به Cointelegraph اعلام كرد.
 چانگ پنگ ژائو ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Binance ، گفت که Binance و CMC بسیار مشابه هستند ، زیرا هر دو ارائه دهنده "خدمات کریپتو" هستند و دارایی های رمزارزى را براى مردم در دسترس تر و مفیدتر خواهند كرد.  ژائو گفت: "این اكتساب ما را قادر می سازد تا نقاط قوت یکدیگر را بشناسيم و بیشتر رشد کرده و شفافیت را در صنعت القا کنیم." مدير دو شركت باينانس و CMC ژائو تأكيد كرد در حالي كه شركتها قصد دارند با هم نزديك عمل كنند ، CMC همچنان به عنوان يك نهاد تجاري مستقل عمل خواهد كرد.

خانم امیلی دای مدیر سیاست گذاری اتحاد مالیات دهندگان استرالیا یک بیت کوین خریداری کرده که باعث هیجان در جامعه رمزنگاری شده است.

مدیر سیاست گذاری اتحادیه مالیات دهندگان استرالیا اولین بیت کوین خود را خریداری کرده و از خرید خود خوشحال است که باعث هیجان در جامعه رمزنگاری شده است.

خانم امیلی دای ، توییت کرد: "امروز من اولین خرید بیت کوین را انجام دادم. هورا! "خانم دای ابتدا انتظار این هیجان را نداشت و بعداً توضیح داد: "من نمی توانستم  استقبال گرمتر از این در برابر بیتکوین داشته باشم. در هر صورت ، تعداد نظرات و لایک ها نشان می دهد که هزاران نفر در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند و اعتماد به بازار کریپتو زیاد است. با این کار در صورت امکان احساس امنیت بیشتری در سرمایه گذاری من می کند. با تشکر از همه شما!"

شرکت خودروساز مشهور بی‌ام‌و قصد دارد امسال یک راهکار زنجیره تامین مبتنی بر بلاک‌چین عرضه کند.
طبق اعلامیه‌ای رسمی که 31 مارس منتشر شد، این پلتفرم که PartChain نام دارد در سال 2019 با موفقیت توسط بی‌ام‌و آزمایش شده است.
هدف از طراحی نسخه اولیه PartChain تضمین قابلیت رهگیری و شفافیت داده‌های مربوط به قطعات خودرو در طول زنجیره تامین پیچیده آنها است که چندین نهاد بین المللی را در بر می‌گیرد.
در آزمایش سال 2019 راهکار نظارت و رهگیری برای چراغ‌های جلو پیاده سازی شد که 2 مورد از 31 کارخانه شرکت بی‌ام‌و و سه لوکیشن از شرکت تامین کننده قطعات Automotive Lighting در آن مشارکت داشتند.
Andreas Wendt یکی از اعضای هیئت مدیره بی‌ام‌و که مسئول شبکه تامین و خرید این گروه است اعلام کرد که حالا شرکت بی‌ام‌وی قصد گسترش پروژه خودش به چند شرکت تامین کننده دیگر را دارد که 10 مورد از آنها برای سال 2020 انتخاب شده اند.
ترکیب تکنولوژی بلاک‌چین و کلود
به گفته Wendt چشم انداز بلندمدت شرکت بی‌ام‌و استفاده از تکنولوژی بلاک چین برای ایجاد یک پلتفرم باز است که امکان استخراج، به اشتراک گذاری و ناشناس سازی داده‌ها از زنجیره تامین را به صورت امن فراهم می‌کند.
هر چند مدل آزمایشی این پروژه محدود به رهگیری قطعات است اما شرکت بی‌ام‌و انتظار دارد که کاربردهای آن در آینده به رهگیری مواد خام مورد استفاده در تولید خودرو از مرحله استخراج آنها از معدن تا مرحله ذوب گسترش پیدا کند.
PartChain به همراه بلاک‌چین – که امکان جمع آوری داده‌های غیرقابل دستکاری و قابل اعتبارسنجی را فراهم می‌کند – از تکنولوژی کلود شرکت‌های آمازون و مایکروسافت استفاده خواهد کرد.
توسعه درون صنعتی
Wendt اعلام کرده که قصد دارد راهکار PartChain را با سایر اعضای طرح بلاک‌چین بازِ MOBI به اشتراک بگذارد که در سال 2018 راه اندازی شد.
طبق گزارشی که Cointelegraph در آن زمان منتشر کرده بود، MOBI حاصل همکاری بین شرکت‌های بی‌ام‌و، جنرال موتوز، فورد و رنو به همراه برخی شرکت‌های مهندسی و تکنولوژی پیشرفته از جمله Bosch، Hyperledger، IBM و IOTA است.
این پروژه منجر به ایجاد استانداردی برای شناسایی خودروهای MOBI شد که هدف آن تشکیل یک دیتابیس مبتنی بر بلاک‌چین از شماره پلاک خودروها است. به این ترتیب امکان پشتیبانی از شناسه‌های دیجیتال منحصربفرد برای اطلاعاتی همچون هویت، مالکیت، گارانتی و مسافت طی شده خودروها فراهم می‌شود که می‌توان این اطلاعات را به صورت امن در یک والت دیجیتال ذخیره کرد.

اکسچینج امریکایی Coinbase گزارشی منتشر کرده که عکس العمل کاربران در مقابل سقوط شدید بازار کریپتو در 12 مارس را نشان می‌دهد.

طبق گزارشی که 31 مارس منتشر شد، در شرایطی که شوک ناشی از ممنوعیت سفر اعلام شده توسط ترامپ تاثیر عمیقی بر اقتصاد جهانی داشته، معامله گران کریپتو در Coinbase دارایی‌های خودشان را برای خرید در دوره افت قیمت بسیج کردند.

افزایش فعالیت سرمایه گذاران در Coinbase برای خرید

طی 48 ساعت پس از صدور دستور ترامپ، فعالیت‌های معاملاتی در پلتفرم Coinbase افزایش چشمگیری داشته و در مقایسه میانگین 12 ماهه یک رکورد جدید ثبت کرده است.

در دوره سقوط ارزش ارزهای دیجیتال، بیت‌کوین بیشترین حجم معاملات را داشته و Coinbase تخمین زده که مجموع معاملات بیت‌کوین شش برابر میانگین معاملات در این دوره سقوط بوده – که دلیل آن سه برابر و نیم شدن میانگین تعداد معامله گران فعال و نسبت خرید 69 درصدی بوده است.

در این دوره سقوط اتریوم دومین ارز محبوب بوده که میانگین معاملات آن حدودا پنج برابر شده و حجم خرید این ارز دیجیتال 67 درصد افزایش یافته است.

معاملات سایر ارزهای دیگر هم مجموعاً 7 برابر افزایش داشته است و XRP، تزوس، Chainlink، لایت کوین و بیت‌کوین کش از جمله ارزهای محبوب در این معاملات بوده اند.

افزایش فشار خرید در بازار کریپتو

طی این دوره 1.3 میلیارد دلار ارز فیات و ارز دیجیتال به حساب Coinbase واریز شده که 5 برابر میانگین معمول است.

هجوم سرمایه به سمت این پلتفرم همزمان با افزایش دو برابری ثبت نام کاربران جدید و سه برابر شدن تعداد معامله گران فعال بوده است. در مجموع افزایش فعالیت کاربران منجر به افزایش 6 برابری حجم معاملات شده است.

همچنین Coinbase خبر از افزایش 10 درصدی فشار خرید نسبت به فروش داده است. فعالیت خریداران 67 درصد از کل فعالیت‌های معاملاتی را تشکیل می‌دهد که معمولاً حدود 60 درصد است.

اوپرا امکان دسترسی به صفحات اینترنتی غیرمتمرکز را از طریق همکاری با شرکت Unstoppable Domains که Tim Draper حامی شناخته شده بیت‌کوین پشتوانه آن است، فراهم کرد.

طبق اعلامیه ای که بیست و ششم مارس منتشر شد، این همکاری شامل ادغام توسعه دامنه .crypto از Unstoppable Domain است. به این ترتیب کاربران این مرورگر می‌توانند از صفحات وب غیرمتمرکز بازدید کرده و پرداخت‌های ارز دیجیتال را انجام دهند.

حذف واسطه‌ها

طبق توضیحات این اعلامیه دامنه‌های بلاک‌چین به جای شرکت‌های ثبت کننده توسط خود مالک ذخیره می‌شوند و وبسایت‌های غیرمتمرکز هم روی شبکه‌های نظیر به نظیر ذخیره می‌شوند، نه سرویس‌های ابری. به این ترتیب امکان اجرای تراکنش بدون وجود واسطه و همچنین امکان دور زدن سانسور فراهم می‌شود.

Unstoppable Domains به Cointelegraph اعلام کرده که این پیشرفت جدید بر سرعت کانکشن اینترنت تاثیرگذار است چون با گذشت زمان شبکه غیرمتمرکز قوی تر شده، زمان فعالیت آن بیشتر می‌شود و خطر حوادثی همچون حملات DDoS در آن کاهش می‌یابد.

وضعیت کشورهایی با سانسور اینترنت

به گفته Unstoppable Domains دامنه‌های غیرمتمرکز به پیشگیری از سانسور از سمت وبسایت منتشر کننده کمک می‌کنند و باعث سخت تر شدن کار ناظرانی می‌شوند که قصد نظارت، سانسور و شناسایی کاربران را دارند:

"در این روش هم کاربرانی که با مشکلاتی این چنینی روبرو می‌شوند باید از وی پی ان یا یک ابزار مشابه دیگر استفاده کنند. وبسایت‌های غیرمتمرکز مشکلات انتشار اطلاعات را برای کاربران از بین می‌برند. در حال حاضر در مناطقی با سانسور شدید نمی‌توان با استفاده یک ثبت کننده دامنه سنتی اطلاعات منتشر کرد اما با ابزارهای وبسایت غیرمتمرکز امکان انجام این کار فراهم می‌شود."

متداول شدن مرورگرهای مبتنی بر بلاک‌چین

این اولین باری است که یک مرورگر مهم از دامنه ای که عضو سیستم نام دامنه سنتی نیست پشتیبانی می‌کند. اکتبر سال گذشته اوپرا تبدیل به اولین مرورگر مهمی شد که امکان اجرای پرداخت‌های بیت‌کوینی را مستقیماً از داخل این مرورگر فراهم کرد.

در عین حال Unstoppable Domains مرورگر مبتنی بر بلاک چین خود را راه اندازی کرده تا دسترسی به وب غیرمتمرکز را برای کاربران ساده تر کند. وبسایت‌های Unstoppable Domains در والت کاربر ذخیره می‌شوند و محتوای مربوطه در فایل سیستم InterPlanetary یا سایر شبکه‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌شود.

دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 20:35

آموزش استفاده از کیف پول Myetherwallet

Myetherwallet اپلیکیشن موبایلی کامل و رسمی شرکت MEW است. این اپلیکیشن ساده، سریع و امن است. مای اتر ولت کیف پولی برای Ethereum و توکن های اتریوم یا ERC-20 می باشد.

برای شروع استفاده از اتریوم با گوشی موبایل، اپلیکیشن MEW را برای گوشی اندروید یا iOS خودتان دانلود کنید.

ایجاد یک والت جدید

یک آدرس عمومی و ترکیب رنگی منحصربفرد برای اکانتتان دریافت کنید.

گام اول: اپلیکیشن والت MEW را باز کنید.

گام دوم: گزینه Create a free wallet را انتخاب کنید.

گام سوم: نکات امنیتی را مطالعه کنید. سپس روی گزینه Create a wallet کلیک کنید.

گام چهارم: یک پین کد قوی انتخاب کنید.

  • می توانید امکان دسترسی با استفاده از روش‌های بیومتریک مثل اثرانگشت یا تشخیص چهره را فعال کنید.

گام پنجم: منتظر ایجاد اکانت بمانید و بعد گزینه Start using MEW wallet را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری از اکانت

اگر قصد دارید از والتتان در بلندمدت استفاده کنید این نکته اهمیت زیادی دارد. امکان بازیابی اکانت وجود ندارد در نتیجه حتماً خودتان از این اطلاعات پشتیبان گیری کرده و نگه دارید.

گام اول: پس از ایجاد والت گزینه Back up Now را انتخاب کنید. هشدار ارسال شده را خوانده و ادامه بدهید.

  • همچنین می‌توانید به قسمت Settings’ و سپس ‘View my recovery phrase’ بروید.

 

گام دوم: عبارت 24 کلمه ای نمایش داده شده را بنویسید.

  • این کلمات را به همان ترتیب نمایش داده شده بنویسید و بررسی کنید که همه آنها را درست نوشته باشید.
  • توصیه می‌شود که این عبارت را 2 یا 3 بار روی کاغذهای جدا نوشته و هر کدام را در محلی مجزا نگه دارید.
  • شرکت، امکان بازیابی این عبارت‌ها را ندارد و هر کسی که به آن دسترسی داشته باشد، به صورت دائم به دارایی‌های شما دسترسی خواهد داشت.

 

گام سوم: آزمونی که روی دستگاه نمایش داده می‌شود را طی کنید.

خرید اتریوم برای شروع

در بلاک‌چین اتریوم اجرای هر تراکنشی نیاز به گس دارد؛ در نتیجه برای شروع باید مقداری اتریوم خریداری کنید.

گام اول: در صفحه اصلی والت MEW گزینه Buy Ether را انتخاب کنید.

گام دوم: مبلغ مورد نظر برای خرید را انتخاب کرده یا مبلغ دلخواه را وارد کنید (تا 250 دلار).

  • اگر در امریکا هستید و از دستگاه iOS استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی و با کلیک روی یک دکمه اتریوم بخرید.

برای خرید راحت و امن می توانید از اینجا اتریوم بخرید

اضافه کردن اکانت‌های بیشتر

می‌توانید برای پس انداز کردن، حفظ حریم خصوصی یا سازماندهی توکن‌های خودتان به تعداد دلخواه اکانت بسازید.

گام اول: صفحه اکانت اصلی را به چپ کشیده و گزینه Add account را انتخاب کنید.

گام دوم: یک نام مستعار برای اکانتتان انتخاب کرده و سپس گزینه Add را انتخاب کنید.

گام سوم: حالا باید اکانت جدید شما ایجاد شود.

  • این حساب به عبارت بازیابی که در بخش Back up your account قرار دارد ارتباط پیدا می‌کند.
  • هر وقت اکانت اصلی را بازیابی کنید، تمام اکانت‌های بعدی هم باید بازیابی شوند.

گام چهارم: اگر می‌خواهید همه اکانت‌ها را ببینید یا بعضی از آنها را مخفی کنید، می‌توانید این کار را از طریق Manage accounts انجام دهید.

شبکه ای از تولیدکنندگان کدهای QR جعلی در عرض یک ماه بیش از 40 هزار دلار را از کاربران بیت‌کوین به سرقت بردند.
حداقل 9 تولید کننده کد QR جعلی بیت‌کوین در هفته‌های اخیر شناسایی شدند و Harry Denley محقق امنیتی اولین بار بیست و دوم مارس توییت کرد که 2 دامنه را شناسایی کرده که میزبان اپلیکیشن‌های کد QR جعلی بوده اند.
Denley پس از آن 7 دامنه دیگر را شناسایی کرد که از همان اینترفیس استفاده می‌کردند –این نشان می‌دهد همه آنها توسط همان توسعه دهنده ساخته شده اند.
تولیدکنندگان کدهای جعلی QR بیت‌کوین بیش از 7 بیت‌کوین را به سرقت بردند
این برنامه مخرب به کاربران وعده داده تا یک آدرس بیت‌کوین را تبدیل به یک QR کند با این ادعا که خطر از دست رفتن دارایی‌هایشان در اثر اشتباه تایپی هنگام نوشتن یا به اشتراک گذاشتن آدرسشان را از بین ببرد – سرویسی که توسط بلاک اکسپلوررهای محبوب و بیشتر اپلیکشین‌های والت موبایلی ارائه می‌شود.
اما کد QR تولید شده توسط این برنامه همیشه یک آدرس یکسان است – که دارایی قربانیان را برای برنامه نویسان این نرم‌افزار مخرب ارسال می‌کند. این مولدهای کد QR متعلق به 5 والت مختلف هستند که تا به امروز بیش از 7 بیت کوین را دریافت کرده اند (احتمالاً از قربانیان این اپلیکیشن).
این وبسایت‌های مخرب عبارتند از: bitcoin-barcode-generator.com، bitcoinaddresstoqrcode.com، bitcoins-qr-code.com، btc-to-qr.com، create-bitcoin-qr-code.com، free-bitcoin-qr-codes.com، freebitcoinqrcodes.com، qr-code-bitcoin.com و qrcodebtc.com.
شتاب دهنده‌های تراکنش‌های بیت‌کوین 17.6 بیت‌کوین جمع آوری کرده اند
این وبسایت‌ها توسط 3 سرور مختلف میزبانی می‌شود که جمعاً 450 وبسایت دیگر را هم میزبانی می‌کنند که آنها هم مشکوک به نظر می‌رسند – این وبسایت‌ها حاوی کلماتی کلیدی مربوط به ویروس کرونا، جی میل و ارزهای دیجیتال مختلف هستند.
بین این سایت‌ها 7 سایت مختلف تحت عنوان شتاب دهنده تراکنش‌های بیت‌کوین وجود دارد که ادعا می‌کنند با دریافت 0.001 بیت‌کوین سرعت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهند. آدرس‌های مربوط به این شتاب دهنده‌ها بیش از 17.6 بیت‌کوین را جمع آوری کرده اند که در حال حاضر ارزش آن به 110 هزار دلار می‌رسد.
کلاهبرداران کریپتو روی ترس مردم از ویروس کرونا کار می‌کنند
به نظر می‌رسد که کلاهبرداران فرصت طلب روی پاندمی کووید 19 سرمایه گذاری کرده اند – و نهادهای قانونی انگلیس، ایالت تگزاس و کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا هم در رابطه با افزایش کلاهبرداری‌های کریپتو با استفاده از شرایط ایجاد شده توسط ویروس کرونا هشدار دادند.
همچنین در کلاهبرداری‌های اخیر سعی شد با استفاده از نام سازمان جهانی بهداشت و اپلیکیشن‌هایی که به ظاهر برای رهگیری گسترش ویروس کرونا طراحی شده بودند، از مردم کمک مالی جمع آوری شود.

طبق نظرسنجی انجام شده توسط پلتفرم Kraken بیشتر معامله گران انتظار دارند که قبل از سال 2021 بیت کوین به رکوردهای صعودی جدیدی دست پیدا کند.
400 معامله گر VIP پلتفرم Kraken در این نظرسنجی شرکت کرده اند: 41 درصد از آنها خودشان را به عنوان سرمایه گذار معرفی کرده، 40 درصد معامله گر و 15 درصد خودشان را نماینده یک سازمان معرفی کرده اند؛ 4 درصد باقیمانده پردازشگر پرداخت، ماینر و اکسچینج کریپتو بودند.
84 درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی کمتر از 10 میلیون دلار سرمایه داشتند و 11 درصد بین 10 تا 50 میلیون دلار. 6 درصد باقیمانده هم سرمایه گذارانی بودند که بین 50 تا 100 میلیون یا بیشتر از 100 میلیون سرمایه دارند.
معامله گران انتظار دارند که امسال بیت‌کوین رکوردهای جدیدی ثبت کند اما اتریوم خیر
طبق این نظرسنجی میانگین قیمت بیت‌کوین در سال 2020 22866 دلار است. اما معامله گران انتظار ندارند که اتریوم رکوردهای جدیدی ثبت کند و میانگین قیمت پیش بینی شده برای آن 810 دلار بود.
احتمالاً جو کلی بازار مثبت است و 44 درصد اعلام کرده اند که ارزهای دیجیتال در یک بازار صعودی قرار دارند، 22 درصد بازار را نزولی و 34 درصد اظهار بی طرفی کرده اند.
در رابطه با عواملی که طی 12 ماه آینده منجر به شتاب رشد کریپتو می‌شود اتفاق نظر کمی وجود داشت و مهم ترین عامل ذکر شده گسترش پذیرش این بازار با رقم 19 درصد بود. عامل دوم هالوینگ پیش روی بیت‌کوین با 15 درصد رای بود و پس از آن درگیری‌های سیاسی (11 درصد)، ترس از دست دادن (11 درصد) و بحران اقتصادی (9 درصد) قرار داشتند.
در رابطه با عوامل اصلی تهدید کننده بازار توافق بیشتری بین شرکت کنندگان وجود داشت. 32 درصد آنها بحث قوانین و مقررات را بزرگترین ریسک برای صنعت کریپتو اعلام کردند و بعد از آن هک و کلاهبرداری قرار داشت که 23 درصد به آن رای داده بودند.
تحلیل فنی و پایه ای
شرکت کنندگان به ملاحظات پایه‌ای و تحلیل‌های تکنیکال به صورت تقریباً یکسان رای دادند و 26 درصد اعلام کرد که تحلیل تکنیکال مهم ترین عامل برای تصمیم گیری‌های معاملاتی آنهاست، 24 درصد اعلام کردند که به ملاحظات پایه‌ای توجه دارند و 23 درصد متمرکز بر جو کلی بازار هستند.
وضعیت اقتصاد جهانی و بازارهای سنتی هم بر تصمیمات نیمی از شرکت کنندگان تاثیرگذار بود و 55 درصد اعلام کردند که وضعیت اقتصادی جاری تاثیر خاصی بر تصمیم گیری آنها در زمینه ارزهای دیجیتال طی 6 ماه اخیر نداشته است.
نیمی از معامله گران انتظار دارند که در سال 2020 یک فصل رونق آلت کوین ایجاد شود
بیش از نیمی از معامله گران (54 درصد) انتظار دارند که در سال 2020 یک فصل رونق آلت کوین ایجاد شود.
همچنین در این نظرسنجی از شرکت کنندگان درخواست شده که آلت کوین‌های محبوب خودشان را نام ببرند که محبوب ترین گزینه‌های آنها عبارت بودند از: اتریوم، مونرو، ریپل، لایت کوین و تزوس.
حدود نیمی از افراد (44.4 درصد) نیز اعلام کردند که از هیچ کوین باثباتی استفاده نمی کنند. تتر محبوب ترین کوین باثبات بود و 33.6 درصد به USDT رای دادند و بعد از آن کوین USD (8.7 درصد) و Dai (8.4 درصد) قرار داشتند.

به گفته رائول پال مدير اجرايى سابق و مدير عامل فعلى گلدمن ساكس بيتكوين طی 12 تا 18 ماه به 20k دلار خواهد رسيد.

 

 رائول پال - رئیس سابق تجارت سهام و بورس گلدمن ساکس و مدیرعامل فعلی گلدمن اظهار داشت که فکر می کند قیمت بیت کوین با وجود سقوط فعلی، در 12 تا 18 ماه آینده به بالاترین زمان خود خواهد رسید بر خلاف سقوط فعلي كه از آن در بازارهای جهانی دیده می شود.  مدیر اجرایی سابق گلدمن ساکس پیش از این به استادیار برجسته صنعت ، استفان لایرا گفته بود که بقيه گروههاى دارایی محبوب به جز بیت کوین و ارزهاى ديجيتال بسیار گران هستند.

صفحه1 از83

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید