مرگ تدريجى بيت كوين كش پس از هك ٣٠ ميليون دلارى آن

آلت کوینِ بیت‌کوین کش (BCH) پس از اینکه یکی از سرمایه داران بزرگ آن ادعا کرد که در اثر هک والتش 30 میلیون دلار زیان دیده، دچار نوسان شدیدی شد.

در یک پست Reddit که بیست و دوم فوریه منتشر شده بود و حالا حذف شده، شخصی که ظاهراً Josh Jones بنیانگذار Dreamhost است اعلام کرد که یک هکر 1500 بیت‌کوین کش به ارزش 14.4 میلیون دلار را از والت او به سرقت برده است.

سرقت 45 میلیون دلار توسط یک هکر

ظاهراً هکر با استفاده از سیم کارت Jones دارایی او را به سرقت برده است. تا این لحظه تایید نشده که آیا این حمله از نوع حمله "تعویض سیم کارت" بود یا با ابزارهای دیگری صورت گرفته است.

Jones در پستی که حالا حذف شده از ماینرهای شبکه BCH درخواست کرده که این تراکنش‌ها را تایید نکنند. او نوشته بود:

"این (تراکنش) تنها سه تایید دریافت کرده، لطفاً اگر ماینرها می‌توانند به من کمک کنند. من کلید خصوصی این والت را هم دارم. قطعاً پاداش خوبی در انتظارتان خواهد بود."

Dovey Wan یکی از بنیانگذاران صندوق سرمایه گذاری Primitive Ventures هشدار داد که تاثیر این هک تنها به خود Jones محدود نمی‌شود.

Wan در یک رشته توییت پست Reddit ذکر شده را بازسازی کرده و از Jones برای نگه داشتن چنین مبلغ بزرگی در والت خودش انتقاد کرد؛ چون اطلاعات آن به راحتی از طریق موبایل او قابل دسترسی است. وی این حمله را یک حمله واقعاً بی رحمانه توصیف کرده است.

Wan: این اتفاق منجر به مرگ تدریجی بیت‌کوین کش خواهد شد

Wan در ادامه خاطر نشان شد که هکر مبلغ دزدیده شده را تقسیم بندی کرده احتمالاً برای اینکه منشا حمله را مخفی کند و فروش کوین‌های به سرقت رفته در اکسچینج‌ها راحت تر انجام شود.

وی نوشت "فقط یک double-spent (دوبار خرج کردن) می‌تواند به Jonesکمک کند. بیت‌کوین کش با تهدیدی جدی روبرو شده است.... هک 60 هزار بیت‌کوین کش و اختلاف بین Ver و Jihan درباره بیت‌کوین کش می‌توانند باعث مرگ تدریجی آن شوند."

طبق گزارشی که Cointelegraph پیش از این منتشر کرده بود، بیت کوین کش در طول عمر خود با اتفاقات بحث برانگیز مختلفی روبرو شده است از جملههاردفورک سال 2018 که باعث ایجاد یک آلت کوین دیگر به نام بیت‌کوین SV شد.

در حال حاضر بیت‌کوین کش واکنش چندانی به این هک نشان نداده و قیمت آن تنها 1 درصد کاهش پیدا کرده و با قیمت 373 دلار معامله می‌شود. نرخ این ارز دیجیتال از ابتدای سال رشد 80 درصدی داشته است

به اشتراک بگذارید

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درباره ما

ارز مدرن درباره  کریپتو کارنسی ها، مطالب آموزشی،  اخبار روز و مطالب تحلیلی را نگارش می کند و همواره به روز ترین مطالب رمزارزها را در اختیار شما قرار می دهد. 

 

جدیدترین ارسال ها

ما را دنبال کنید